fbpx

workshop: Nauč se, jak se učit efektivně!

NAUČIT SE, JAK SE UČIT

📌 Praha (konkrétní adresa vám bude upřesněna po objednávce).

⌚ 19.11 od 10:00 – 16:00

🧠 Spousta aktivit, se kterými si metody efektivního učení procvičíte.

📝 Dostanete materiály (prezentace, checklisty, odkazy na důležité zdroje).

Cena celodenního workshopu je 2300 Kč

Dávno jsou pryč doby, kdy stačilo vystudovat. V současném světě je potřeba se neustále vzdělávat, abyste mohli být konkurenceschopní, ať už na trhu práce nebo v podnikání.

V souvislosti s tím je velmi smutné, že nás ve školách nikdy nenaučili, jak se učit správně. Z toho důvodu většina lidí bohužel nevyužije svůj plný potenciál. Studenti se zbytečně dlouhé hodiny učí, stresují a nedosahují takových výsledků, jaké by si přáli. Pracující mají problém postoupit ve své kariéře nebo změnit profesi.

Na českém trhu už vzniklo několik projektů, které studenty i pracující učí, jak se učit. Ale bohužel většina z nich je založena na nepodložených nebo dokonce chybných teoriích o učení. Spousta „paměťových trenérů“ například mluví o stylech učení, které jsou však již více než 10 let vyvráceny (meta-analýza zde). Hojně se propaguje používání paměťových technik, které sice mají své místo v repertoáru každého efektivního studenta, ale zároveň je nutné si uvědomovat velké limitace, které používání paměťových technik přináší (tj. techniky využijeme pro maximálně 10 % studované látky, navíc trvá spoustu času, než se člověk vytrénuje v jejich používání a další nevýhody, viz kapitoly 5 a 6 jednoho z nejvlivnějších článků v oblasti učení.). Populární je rovněž „rychločtení“, ale i u něj existují silné vědecké důkazy, že nefunguje. A pak je tu učení se v hypnóze nebo ve spánku, které jsou čirým nesmyslem.

Na mém celodenním workshopu se naučíte používat vědecky ověřené metody efektivního učení (mrkněte na mé články či videa zdarma, ve kterých se vždy odkazuji na vědecké studie). „Moje metody“ se nezdají sexy ani na první pohled nějak zvláště účinné, ale fungují sakra dobře. Učení a zvláště efektivní učení je velmi neintuitivní.

Investice do vzdělávání je vůbec tou nejlepší investici. Vědomosti a dovednosti vám totiž nemůže nikdo nikdy vzít. Ovoce vám to bude nosit po zbytek života.

Vhodné pro:

Student VŠ

Kdokoli, kdo chce svůj mozek využívat naplno!

Maturant

💪 Co se na workshopu naučíte?

Pokud si osvojíte systém učení z workshopu, můžete zkrátit čas učení až o polovinu! Neříkám, že to bude snadné, ale rozhodně je to reálné.

Procesem efektivního učení vás provedu od prvního až po poslední krok. Nejdříve se dozvíte o tom, jak se intenzivně soustředit bez vyrušení. Bez koncentrace není možné se učit! Následně se naučíme vybudovat „kostru“, které vám pomůže informace snadněji ukotvit v paměti. Poté se dozvíte, jak vědomosti hluboce zpracovat, tj. vytvořit velké množství propojení mezi novými a stávajícími vědomostmi v mozku a zároveň je dobře pochopit. Díky aktivnímu učení nové nabyté vědomosti přikováte v paměti. Vysvětlíme si, kdy a jak efektivně opakovat pro uložení vědomostí v paměti, a nakonec vás vybavím metodami a triky pro pamatování složitých nebo abstraktních faktů. V průběhu celého workshopu budete dostávat tipy na aplikaci či software, který vám s učením pomůže.

Workshop je zaměřen prakticky. Mám pro vás nachystáno několik demonstrací a cvičení, na kterých si metody hned vyzkoušíte. Opravdu nečekejte 7hodinovou nudnou přednášku!

Na workshopu mi budete moci položit spoustu otázek, abych vám pomohl s různými „specialitkami“. Jinak se bude učit medik, který musí narvat spoustu informací do paměti,
a jinak pracující, který se snaží ovládnout po dlouhé době novou dovednost, ve které hraje prim nikoliv memorování, ale pochopení.

Kdy a kde?

19.11 od 10:00 – 17:00 (pokud bude hodně dotazů, můžeme se bavit déle).

V Praze (konkrétní adresa vám bude upřesněna po objednání.

⚙️ Jaké metody probereme?

Hluboké zpracovávání

Naučíte se používat techniky hlubokého zpracování, s jejichž pomocí pochopíte i velmi komplikovanou látku. A zároveň vytvoříte velké množství neurálních propojení mezi studovanými informacemi, díky kterým vám informace jen tak nevypadnou z paměti a snadno si na ně později vzpomenete.

Aktivní učení

Díky aktivním metodám učení (jedna z vědecky nejověřenějších metod učení vůbec) uložíte do paměti téměř cokoliv. Dozvíte se o cvičném testování, bance otázek, rozšířeném pomocníčkovi a dalších technikách. Také si řekneme, jak aktivní učení využít v kombinaci s hlubokým zpracováním.

Laserové soustředění

Pokud nejste schopni se soustředit, nic se nenaučíte. Právě proto kladu na workshopu velký důraz na to, abych vás naučil, jak se lépe koncentrovat na učení a jak dokázat odolat všudypřítomným vyrušením a rozptýlením. Řeč bude rovněž o tom, jak efektivněji přepínat pozornost (tj. multitaskovat).

A bude toho ještě spousta (tyto 3 body jsem chtěl jenom vypíchnout jako nejdůležitější).
Naučíte se také efektivně opakovat, ukládat do paměti abstraktní informace
nebo si vzpomenout, když máte okno.

🔬 Čím se můj workshop liší od ostatních?

Hlavní rozdíl spatřuji v tom, že nepropaguju rady, které se sice na první pohled zdají super cool a užitečné, ale v realitě nefungují.

Nejvíce mi záleží na tom, aby moje kurzy, články a workshopy měly skutečně potenciál pomoct, a tak se nebojím předávat rady, které sice mnohdy zní „nepříjemně“ a neintuitivně, ale za to doopravdy fungují.

Záleží mi na hledání pravdy. A tak se nebojím změnit svůj názor, když mi objektivní fakta ukážou, že jsem se mýlil. Na začátku psaní tohoto blogu jsem hojně propagoval paměťové techniky, rychločtení, teorii stylů učení nebo podtrhávání, ale díky vzdělávání v oblasti efektivního učení (zvláště čtení vědeckých studií) jsem se dozvěděl, že tyto metody nejsou zrovna ty nejlepší, některé jsou dokonce vyložené škodlivé!

Na workshopu se tak dozvíte o metodách, které jsou odzkoušené praxí a mají základ v současných vědeckých poznatcích (na rozdíl od mnohých, kteří tvrdí, že jsou jejich rady vědecky ověřené, vám dokážu předložit důkazy v podobě konkrétních vědeckých studií, ze kterých má tvrzení vycházejí).

Další výhodu workshopu spatřuji v tom, že sám jsem ještě před pár měsíci studoval, a tak velmi dobře vím, jaké problémy studenti řeší. 

Cena celodenního workshopu je 2 300 Kč

kurz time management

Kdo vás workshopem provede?

Jmenuju se Honza Kohut a přes 6 let tvořím stránky JakseRychleNaucit.cz, které navštívilo už přes milion lidí (tolik si přečetlo aspoň jeden článek). Jsem takový nerd, kterého baví číst vědecké studie o učení, prokrastinaci nebo o soustředění, ale hlavně vám ty nejlepší poznatky předávat ve formě jednoduchých tipů dál.

O efektivním učení, produktivitě nebo prokrastinaci lektoruji také pro školy nebo firmy. Měl jsem tu čest přednášet v rámci programu Samsung Tvoje šance, Microsoft STC nebo lektorovat workshopy pro studenty ČVUT, VUT, UPOLu nebo OSU.

0 +
Proškolených lidí
0 K+
Proškolených lidí
0 K+
Proškolených lidí

💪 Jak pomohly moje kurzy ostatníM?

👨‍🏫 Jak to bude probíhat?

Workshop bude probíhat ve 45minutových blocích od 10:00 – 17:00. Po každém bloku bude následovat 10minutová pauza. V polovině dne si dáme delší pauzu na oběd.

Workshop nebude plný suché teorie. Připravil jsem pro vás mnoho aktivit. Vyzkoušíte si spoustu demonstrací a dostanete pod kůži nejdůležitější techniky. Rovněž vám ukážu základní funkce doporučovaných nástrojů, aplikací.

Na místě pro vás zajistím menší občerstvení (v ceně workshopu) a dostatek perlivé i neperlivé vody.

Workshop je určen pro maximálně 12 účastníků, abych se mohl každému z vás naplno věnovat.

P.S.: Kdybyste náhodou zapomněli psací potřeby, nevadí, na místě budu mít dostatek tužek a papírů. :-)

Ověřte si, že sdílím kvalitní informace

Mrkněte na moje blogové články nebo YouTube videa a přesvědčte se, že sdílím skutečně kvalitní a vědecky ověřené informace. Na workshopu půjdeme v technikách mnohem více do hloubky. Naučím vás, jak metody přesně krok za krokem používat, a navíc jak využívat systém efektivního učení jako celek!

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.