fbpx

PŘEDNÁŠKA/WEBINÁŘ - Jak se učit efektivně a rychle!

aneb zapamatujte si více za méně času

Jak prokazuje celá řada vědeckých studií, existuje obrovský rozdíl mezi tím, jak se studenti učí a co ví současný vědecký výzkum o tom, jak se učit efektivně a rychle. Většina studentů se učí špatně! Z toho důvodu ztrácejí neúčinným studiem spoustu času, nebo nedosahují tak dobrých výsledků, jak by mohli, jsou více ve stresu a trpí tím i jejich sebevědomí (např. mají pocit, že jsou blbí).

Přitom by „jen“ stačilo vyměnit špatné metody učení za ty efektivní. Učení se je dovednost jako každá jiná. Téměř kdokoliv se může učit rychle a efektivně. Na přirozené inteligenci záleží mnohem méně, než si myslíme. Co opravdu ovlivňuje rychlost učení, je způsob, jakým konkrétně dostáváme informace do paměti. Většina často používaných technik učení, bohužel nepřináší dobré výsledky… Na svých přednáškách s vašimi studenty sdílím sice ne moc známé, ale za to vědecky ověřené metody efektivního učení. Ve svých přednáškách si zakládám na jednoduchosti a praktičnosti, určitě nečekejte mnoho teorie a vědecky žargon.

Kdo jsem?

Jmenuju se Honza Kohut a tématikou rychlého a efektivního učení se na svých stránkách jakserychlenaucit.cz zabývám už více než 6 let, za tu dobu je navštívilo přes 1 000 000 studentů, mými online kurzy prošlo pár tisíc z nich. Studentům se snažím pomáhat naplno využívat potenciálu jejich mozku s využitím vědecky ověřených způsobů učení.

Webinářem nebo přednáškou bych chtěl s učením pomoct i studentům na vaší škole.

Co budou studenti po přednášce/workshopu zvládat?

kurz time management

Postup krok za krokem Jak se učit efektivně

Upozornění na největší chyby při učení

Prostor pro dotazy a diskuzi

Když si studenti vezmou rady k srdci...

Rady a doporučení z přednášky jsou vědecky ověřeny, to však neznamená, že bych mluvil „složitě“. Zakládám si na jednoduchosti a praktičnosti mých doporučení. Nejpodstatnější totiž je, aby student po přednášce věděl, co přesně má při učení dělat jinak, aby dosahoval lepších výsledků (kratší čas učení, lepší známky apod.), nezáleží na tom, abych zněl chytře díky komplikovanému vědeckému žargonu.

Kde?

Rád k vám přijedu do školy. Také je možné udělat přednášku online formou webináře na MS Teams, Zoom nebo Google Hangouts (záleží na tom, jakou platformu vaše škola používá).

Jak dlouho?

Od 30 do 240 minut.

Přednášky jsou obvykle do 90 minut, na středních školách nejčastěji v rozsahu 45 minut. 

Nicméně můžeme se domluvit také na workshopu (ty jsou daleko praktičtější než přednášky, pro studenty mám připraveno spoustu aktivit). Workshopy jsou od 90 do 240 minut, může se jich zúčastnit maximálně 20 studentů.

Cena

Cena přednášky/webináře se odvíjí od počtu účastníků a zvoleném rozsahu, začíná na 70 Kč/osoba.

Cena workshopů závisí na rozsahu. Nejběžněji pořádám 2hodinové, cena těchto workshopů se pohybuje od 3 000 Kč. Každá další hodina je levnější. Maximální rozsah workshopů jsou 4 hodiny. V případě dlouhodobé spolupráce je možná sleva anebo uspořádání 1 přednášky zdarma. Workshop je určen pro maximálně 30 osob (ideálně do 20 osob).

Chci přednášku nezávazně poptat!

    *Poznámka

    Přednášku či webinář rád přizpůsobím vašim konkrétním potřebám. Na základě domluvy mohu některá témata rozvést více do hloubky, některá témata zase vynechat. Záleží na vašich preferencích, nemám připravenou jednu univerzální přednášku, každé vystoupení uzpůsobuji potřebám dané školy.

    Také pro vás mohu udělat přednášku na téma: prokrastinace, používání programu Anki nebo Notion, soustředění bez vyrušení, plánování a organizace, pozitivní návyky nebo psaní poznámek.