fbpx

PŘEDNÁŠKA/WEBINÁŘ - Jak se učit efektivně a rychle!

aneb zapamatujte si více za méně času

Jak prokazuje celá řada vědeckých studií, existuje obrovský rozdíl mezi tím, jak se studenti učí a co ví současný vědecký výzkum o tom, jak se učit efektivně a rychle. Většina studentů se učí špatně (např. opakované pasivní čtení, biflování, podtrhávání, špatné psaní poznámek) Z toho důvodu ztrácejí neúčinným studiem spoustu času, nedosahují tak dobrých výsledků, jsou více ve stresu a trpí i jejich sebevědomí (např. mají pocit, že jsou „blbí“).

Naštěstí je učení se dovednost jako každá jiná. Téměř kdokoliv se může učit rychle a efektivně. Na přirozené inteligenci záleží mnohem méně, než si myslíme. Co opravdu ovlivňuje rychlost učení, je způsob, jakým konkrétně dostáváme informace do paměti. Na svých přednáškách s vašimi studenty na dovednosti efektivního učení zapracuju. Naučím je používat sice ne moc známé, ale za to vědecky ověřené účinné metody efektivního učení. Při svém výkladu si zakládám na jednoduchosti, praktičnosti a vtipném podání, určitě nečekejte mnoho teorie a vědecký žargon.

Kdo jsem?

Jmenuju se Honza Kohut a tématikou rychlého a efektivního učení se na svých stránkách JakseRychleNaucit.cz zabývám už více než 6 let, za tu dobu je navštívilo přes 1 000 000 studentů, mými online kurzy prošlo pár tisíc z nich. Studentům se snažím pomáhat naplno využívat potenciálu jejich mozku s využitím vědecky ověřených způsobů učení.

Přednášel jsem již na mnoha středních školách, ale také na ČVUT, VUT, Pdf UK, UPOLu, OSU nebo pro takové firmy jako je Samsung či Microsoft.

Přednáškou nebo workshopem bych chtěl s učením pomoct i studentům na vaší škole. Pokud vás zajímá, jakou kvalitu mají moje rady, podívejte se na některé články zdarma anebo obsah na sociálních sítích, který má za cíl edukovat studenty v metodách efektivního učení a zvládání prokrastinace.

Co budou studenti po přednášce/workshopu zvládat?

kurz time management

Postup krok za krokem Jak se učit efektivně

Upozornění na největší chyby při učení

Prostor pro dotazy a diskuzi

Když si studenti vezmou rady k srdci...

Rady a doporučení z přednášky jsou založeny na současných vědeckých výzkumech, to však neznamená, že bych mluvil „složitě“. Zakládám si na jednoduchosti a praktičnosti mých doporučení. Nejpodstatnější totiž je, aby student po přednášce věděl, co přesně má při učení dělat jinak, aby dosahoval lepších výsledků (kratší čas učení, lepší známky apod.).

Kde?

Rád k vám přijedu do školy. Také je možné udělat přednášku online formou webináře na MS Teams, Zoom nebo Google Hangouts (záleží na tom, jakou platformu vaše škola používá).

Jak dlouho?

Od 30 do 240 minut.

Přednášky jsou obvykle do 90 minut, na středních školách nejčastěji v rozsahu 45 minut. 

Nicméně můžeme se domluvit také na workshopu (ty jsou daleko praktičtější než přednášky, pro studenty mám připraveno spoustu aktivit). Workshopy jsou od 90 do 240 minut, může se jich zúčastnit maximálně 30 studentů.

Cena

Cena přednášky/webináře se odvíjí od počtu účastníků a zvoleném rozsahu, začíná na 80 Kč/osoba.

Cena workshopů závisí na rozsahu. Nejběžněji pořádám 2hodinové, cena těchto workshopů se pohybuje od 4 000 Kč. Každá další hodina je levnější. Maximální rozsah workshopu je 6 hodin. V případě dlouhodobé spolupráce je možná sleva anebo uspořádání 1 přednášky zdarma. Workshop je určen pro maximálně 30 osob (ideálně do 20 osob).

Chci přednášku nezávazně poptat!

    *Poznámka

    Přednášku či webinář rád přizpůsobím vašim konkrétním potřebám. Na základě domluvy mohu některá témata rozvést více do hloubky, některá témata zase vynechat. Záleží na vašich preferencích, nemám připravenou jednu univerzální přednášku, každé vystoupení uzpůsobuji potřebám dané školy.

    Také pro vás mohu udělat přednášku na téma: prokrastinace, používání programu Anki nebo Notion, soustředění bez vyrušení, plánování a organizace, pozitivní návyky nebo psaní poznámek.