fbpx

Přednášky a workshopy na téma efektivního učení a metod produktivity pro školy

Jednou z nejdůležitějších dovedností pro 21. století je schopnost se učit efektivně a rychle. Ve školách se musíme naučit a porozumět spoustě informacím, ale ani po úspěšném zvládnutí maturity nebo získání vysokoškolského titulu učení nekončí! Učit se budeme po celý náš život. 

Bohužel ve školách nám nikdo pořádně neřekl, jak se učit správně podle pravidel fungování našeho mozku. Kromě toho v oblasti učení převládá spousta mylných doporučení, která studentům nebo znalostním pracovníkům brání se učit rychleji (kupříkladu styly učení, podtrhávání nebo neúčinné dělání si poznámek).

Po ovládnutí dovednosti efektivního učení zabere učení méně času, snadněji pochopíte složitá témata, déle si vědomosti zapamatujete, a hlavně vás bude učení více bavit. Věřím v to, že všichni máme velký potenciál, „jen“ je potřeba se naučit používat naši mysl správně.

Pro úspěch v současném světě je rovněž nutné umět porazit prokrastinaci, plánovat si čas, přehledně si organizovat nesčetné množství úkolů a termínů, dobře pracovat se stresem nebo si dělat efektivně poznámky.

Rád přijedu na vaší školu nebo do vaší firmy, abych s vašimi studenty nebo zaměstnanci sdílel své know-how z oblasti vědecky ověřených metod efektivního učení a produktivity. 

Témata přednášek a workshopů

(Kliknutím získáte o jednotlivých tématech více informací)

Když si účastníci vezmou rady k srdci..

Rady a doporučení, která na přednášce předávám, mají oporu ve vědeckých studiích, avšak to neznamená, že bych mluvil „složitě“. Zakládám si na jednoduchosti a praktičnosti doporučení. Nejpodstatnější totiž je, aby student po přednášce věděl, co přesně má dělat jinak a jak na to. Rozhodně není mým cílem znít chytře a mást lidi komplikovanými slovy.

Jak to probíhá?

Přes e-mail nebo telefonicky se domluvíme na tématech, formátu (workshop nebo přednáška), počtu účastníků a termínu konání. Také si můžete vybrat, zdali chcete přednášku realizovat na živo anebo online.

Následně se už vaši studenti nebo zaměstnanci mohou těšit na přednášku.

Online přednášky/workshopy probíhají přes platformu Zoom nebo MS Teams.

prednaska jak se učit

Kdo jsem?

Jmenuju se Honza Kohut a tématikou efektivního učení v souladu se současnými vědecky ověřenými poznatky se zabývám už více
než 6 let. Za tu dobu můj web navštívilo přes 1 000 000 studentů, mými online kurzy prošlo několik tisíc z nich, a také jsem měl to štěstí přednášet na mnoha českých univerzitách a středních školách (viz níže).

Na rozdíl od mnohých lektorů a psychologů si zakládám na tom, že moje doporučení mají oporu ve vědeckých studiích* (všechny mé přednášky a workshopy obsahují citace na vědecké studie). Ale zároveň je mým cílem vědecky ověřené poznatky předávat jednoduše, zábavně a polopaticky, aby jim každý porozuměl.

*Například vůbec nemluvím o tzv. stylech učení (ze studií je známo, že styly učení nefungují), o tréninku paměti či paměťových technikách (jejichž účinek je sporný, existuje jenom velmi málo studií, které by potvrzovaly jejich účinnost).

Podívejte se, jaký obsah pro studenty tvořím

Na sociálních sítích sledují můj obsah tisíce studentů.

Tady už mám hotovo...

Cena přednášek a workshopů

Cena přednášek se pohybuje od 70 Kč/osoba (v případě vysokých cestovních nákladů nebo nutnosti přespání ve vašem městě je cena o pár korun vyšší). Maximální rozsah přednášky je 90 minut.

Cena workshopů závisí na rozsahu. Nejběžněji pořádám 2hodinové, cena těchto workshopů se pohybuje od 3 000 Kč. Každá další hodina je levnější. Maximální rozsah workshopů je 6 hodin. V případě dlouhodobé spolupráce je možná sleva anebo uspořádání 1 přednášky zdarma. Workshop je určen pro maximálně 30 osob (ideálně do 20 osob).

Chci nezávaznou nabídku