fbpx

Můj příběh

*Nově jsem pro Vás natočil video, ve kterém mluvím o sobě o svém příběhu a důvodech, proč se zabývám efektivním učením a produktivitou.

Ahoj,

jmenuju se Honza Kohut a jsem tvůrce blogu: jakserychlenaucit.cz. Možná byste si podle názvu mohli pomyslet, že jsem nějaký super přirozený talent na efektivní učení a vyhrál jsem mistrovství světa v pamatování. Ale pravda je tak trochu jiná. 🙂

Jsem normální student jako většina z vás, nejsem ničím výjimečný, nemám žádný zvláštní talent pro učení, ale i přesto se dokážu učit daleko rychleji a efektivněji než 97  % studentů (Můj odhad :D). Dokázal jsem zmaturovat se samými jedničkami a to téměř bez učení. Zvládl jsem to, protože znám strategie efektivního učení.

Tyto metody se může naučit a ovládnout je naprosto každý. Učení vám pak zabere méně času, budete mít ze sebe lepší pocit a v neposlední řadě zlepšíte i svůj prospěch. Jak jsem se tyto metody naučil…

*Kdykoliv mě můžete kontaktovat na: info@jakserychlnaucit.cz

Pohádka o tom, jak Honza k technikám efektivního učení přišel…

Bylo nebylo království za sedmero horami, kde mladého Honzu obdarovala kouzelná víla schopností rychlého a efektivního učení. Ne, dělám si srandu, takhle to vážně nebylo :). Všechno to začalo na základce…

Ještě stále si živě pamatuji, když jsem chodil na základní školu a patřil  jsem k průměrným, ne-li podprůměrným studentům. Na vysvědčení jsem dostával z jazyků a matiky trojky. Měl jsem několik nepříjemných problémů:

 • Učení mě nebavilo– kdykoliv jsem si řekl, že bych se měl učit, nikdy jsem to nedodržel, učení mě jednoduše nebavilo.
 • Nedokázal jsem udržet pozornost– při učení jsem nikdy nevydržel moc dlouho, moje pozornost pořád bloudila.
 • Nevěděl jsem jak se učit– nejen, že mě učení nebavilo, ani jsem nevěděl jak se správně učit. Čtení poznámek stále dokola mi připadalo nesmyslné. Někdy jsem se dokázal naučit, ale trvalo to hodně dlouho.
 • Měl jsem pocit, že nejsem v ničem dobrý– vždycky jsem patřil ke studentům, kteří v ničem nevynikali, všechno mi šlo tak nějak napůl, nikdy jsem nevyčníval z davu, což mě celkem frustrovalo, vždy jsem chtěl být v něčem nejlepší!

Proto jsem se začal ptát:

 • Jak se učit?
 • Jak dosahovat lepších výsledků než ostatní studenti?
 • Co dělají jedničkáři jinak?
 • Proč nás nenaučili, jak se učit?
 • Existují nějaké techniky rychlého učení?

Tehdy jsem se začal zajímat o kouzlení, aspoň v něčem jsem chtěl být ve třídě nejlepší. Proto jsem si k Vánocům přál knížku Magie a manipulace mysli, britského mentalisty a kouzelníka Derrena Browna.

Tahle knížka odstartovala moji cestu za rychlejším a efektivním učením. Obsahuje totiž jednu kapitolu věnovanou paměti. Derren mi vysvětlil, jak funguje paměť a představil mi několik paměťových technik. Já si je ihned zamiloval. Začal jsem paměť trénovat. A moje známky se rázem zlepšily.

Od té doby jsem se stal pamětí posedlý, já průměrný student, který neměl nikdy rád čtení, jsem si začal kupovat desítky knih o paměti a efektivním učení. Ve volném čase jsem si zdokonaloval angličtinu, abych mohl čerpat i ze zahraničních zdrojů (anglické knížky a vědecké studie), samozřejmě jsem při tom využíval principy rychlého a efektivního učení.

Absolvoval jsem zahraniční kurzy a přečetl další desítky knih o paměti a produktivitě.

Z poznatků, které jsem se naučil, jsem si postupem času vytvořil účinný systém učení. Učením jsem trávil minimum času. Ale i tak jsem dostával nejlepší známky. Zamiloval jsem si otázky učitelů, třeba: “Honzo, co se s tebou stalo, začali tě doma mlátit? Co se stalo, že se najednou tak dobře učíš?”

Dneska už mi učení nedělá žádné problémy. Dokonce se na něj často těším. Maturitu jsem zvládl téměř bez učení na samé jedničky. Nejen, že se učím do školy, vzdělávám se také pro život, věnuji se věcem, které mě baví a mohou mě v budoucnu živit. Učím se +- 3-4krát rychleji než většina studentů. Jsem přesvědčen, že se to může zvládnou naprosto každý. Poznejte a začněte používat správné metody učení a máte vyhráno.

Nejsem ničím výjimečný, efektivně a rychle učit se může opravdu každý!

Tohle je hlavní myšlenka mého příběhu, nechci si tady honit ego, to vůbec. Spíše jsem vám chtěl pomocí příběhu naznačit, že každý student se může efektivně a rychle učit. Neztrácejte čas a přestaňte se s učením trápit. Efektivní učení vám nesmírně zjednoduší život a dodá vám pocit sebedůvěry a osobního uspokojení.

Jsem student jako vy a cítím jakousi potřebu vám předat moje znalosti z oblasti efektivního učení. Chci, aby každý z vás naplnil svůj potenciál a dokázal ho maximálně využít. Jsem si jistý, že právě efektivní učení vám v tom pomůže stejně jako mně.

Nechci, abyste si o mě mysleli, že jsem znázorněním dokonalosti, vůbec. Pořád sem tam prokrastinuju, i mně čas od času chybí motivace a mám problém se zapamatováním těžkých faktů.

Rozhodnutí vytvořit Jakserychlenaucit.cz

Tohle je inteligent za tímto blogem. 😀

Zhruba před 3 lety jsem sledoval hodně blogerů, kteří mě inspirovali svým obsahem, napadlo mě, že bych mohl taky začít psát nějaký blog. Ze začátku jsem neměl ponětí o čem. Potom mi to docvaklo: Rychlé učení. Nic takového na českém internetu v té době nebylo. Pustil jsem se do tvorby článků a abych řekl pravdu, ty první jsou hrozné. 🙂 Myslím si, že postupem času jsem se zlepšil a dneska se to už dá číst.

Asi před dvěma roky jsem vytvořil svůj první ebook ZDARMA Jak funguje mozek. Reakce lidí mě překvapila. Lidem se to líbilo, děkovali mi za poskytnuté informace, někteří se dokonce ptali, jestli nechystám něco většího. Začalo mi to vrtat hlavou. Co kdybych vytvořil kompletní návod krok za krokem, jak se efektivně a rychle učit? Dlouho jsem váhal, ale nakonec jsem se pustil do práce a s výsledkem jsem byl spokojen.

Jak se efektivně učit nejen do školy – vznik e-knihy

Když jsem dal e-knihu dohromady, byl jsem na sebe pyšný, ještě pár lety bych si vůbec nedokázal představit, že dám dohromady knihu o 160+ stránkách, která může pomoct tisícům studentů po celé ČR. Měl jsem jednu velkou obavu, hrozně jsem se bál kritiky, nevěděl jsem, jestli bude vůbec někdo ochoten si e-knihu koupit a pokud: Nebudou lidé nadávat? Ptal jsem se.

Výsledky mě hodně překvapily. Za celou dobu jsem si neposlechl snad jedinou urážku, negativní komentář na obsah knihy. Jedině jsem dostal pár připomínek na pravopis, ale i to se snažím napravit (Leden 2018, knihu opravuje korektor).

E-knihu vlastní stovky studentů po celé ČR, dokonce se dostala i Slovensko. Studenti vysokých i středních škol mi děkuji za to, že jsem jim v mnohém ulehčil život. Oficiálně můžu prohlásit: Splnil jsem si svůj sen: pomáhám lidem žít lepší život.

Může e-kniha pomoct i vám?

 • Chcete se učit rychleji s menší námahou?
 • Chtěli byste poznat techniky efektivního učení, které vám zjednoduší život?
 • Chtěli byste si učení více užívat? Chcete mít ze sebe lepší pocit?
 • Chcete lepší známky?
 • Štve vás čas strávený učením?

Pokud jste odpověděli alespoň jednou ANO, e-kniha vám má co nabídnout. Naučíte se osvědčené techniky, které fungují mně a dalším stovkám lidí po celé ČR. Nikdy pro vás nebylo snadnější dostat se k návodu na efektivní učení! Samozřejmě se to můžete naučit i po svém, ale bude vám to trvat několik let a v průběhu své výuky utratíte ještě více peněz. Osobně jsem do svých znalostí investoval desítky tisíc korun (knihy, kurzy a přístup ke studiím).

V e-knize vycházím ze svých vlastních zkušeností a testování, tak samozřejmě z tvrdých dat, které jsou ověřeny výzkumem. Otestoval jsem desítky technik učení, přečetl desítky knih a ty nejužitečnější rady jsem vložil právě do své e-knihy.

Nemám zájem prodávat zajíce v pytli. Mým primárním cílem je vám pomoct. Proto, pokud by vám e-kniha náhodou nepomohla, peníze vám obratem vrátím.

Chci se o e-knize dozvědět více>>

Mějte se hezky a žijte život svých snů

Honza