Základní paměťové techniky
Co to jsou vlastně ty paměťové techniky?
Paměťové techniky jsou různé pomůcky, které nám pomáhají pamatovat si určité informace np: předměty, učivo do školy, pořadí karet v balíčku, datum, čísla atd…
V podstatě všechny tyhle techniky fungují na jednom a to samém principu, i když jsou i výjímky. Ten princip už určitě znáte z předchozího článku o fungování paměti ZDE . Je to představa představivost, když si něco dokážete představit, třeba to co se učíte, zapamatujete si toho mnohem více, než když pouze čtete.
Taky se říká: Co si nepředstavíš to si nezapamatuješ!
Sice na to neexistují žádné výzkumy, vědci jsou moc sobci na to, aby nám dali návod na to jak si pamatovat kvanta informací, ale mnoho lidí, kteří se zabývají pamětí, včetně mě Vám řeknou, že představivost je při pamatování asi to nejdůležitější.
Toto je vlastně vaše první mnemotechnika, kterou už teď umíte stačí si věci představovat. Možná si někdo z vás říká, ale já nemám představivost, zavřu oči a vidím jenom černo, no můžu Vás ujistit, že takhle to má 80 % procent lidí, nikdy neuvidíte přesné obrazy, nic takového. Pouze zavřete oči a snažte si to představit.
Tenhle článek je pouze takovým úvodem, ukážeme si i další techniky, které Vám zlepší paměť mnohem více než pouhé představování, v příštím článku se můžete těšit na vysvětlení propojovacího systému, díky kterému si budete schopni zapamatovat až 100+ věcí, nákupní seznamy……, pořadí panovníků, technika , s kterou dokážete ohromit nejenom na večírku.
Jestliže jste nečetli můj první článek doporučuji se podívat : jakserychlenaucit.cz/proc-pisu-tenhle-blog/
Určitě mi do komentářu napiště nějaké připomínky a rady jak psát lépe. Budu také rád, pokud mě upozorníte na překlepy, nebo hrubky. I to byl jeden z důvodu proč píšu, abych zlepšil svůj pravopis.