fbpx

Studium je věc nelehká a taky něco stojí. Ale kde přijít k penězům?

Studium je jedno z nejlepších období života. Aspoň na něj člověk tak určitě vzpomíná. Spousta přátel, nové informace, totální změna režimu a všech biorytmů. Jenže taky strašná únava, učení do noci a pokud nemáš tučný kapesný, neustále vysypaný kapsy. Tak co s Tím? Tipli pro tebe má pár tipů, jak dostudovat v pohodě.

Práce při studiu

Možnost chodit do práce při studiu dost záleží na oboru, který studuješ. Dá se předpokládat, že doktor, strojař, nebo právník, případně študák na gymplu, co leží v učení od rána do noci, toho moc po studiu do práce nenachodí. I ten ale potřebuje něco jíst. Obecně, pokud jsi programátorský guru, nebo se dorozumíš plynule několika jazyky, nebudeš mít s hledáním brigády určitě žádný problém. Pro ty ostatní ale taky existuje spousta bezva možností. Nejlíp se ke studiu hodí vždy práce z domova, je flexibilnější. Přihlas se třeba do konkurzu na copywritera. Pokud časově zvládáš chodit do práce pravidelně, mezi příjemnější práce patří třeba asistent/ka, kteří mívají čas od času home office (a to se o zkouškovém určitě hodí). Podívej se po internetu, určitě najdeš dost podobných brigád, nebo třeba pohlídej příští kolo náboru právě u Tipli.

Cashback – peníze z nákupu zpátky na účet

Tohle podivné anglické slovo ti může ušetřit stovky korun. Jak to funguje? Objednáš například skrze cashback portál Tipli zboží u vybraných internetových obchodů (je jich několik stovek), získáš procenta z nákupu zpátky na účet. Když si zvykneš nakupovat s cashbackem, našetříš postupně spoustu peněz.

Proč to Tipli dělá? Dostává od firem odměnu za to, že jim získává zákazníky. O provizi se pak se zákazníkem dělí. Příjemné, což?

Twisto – nový druh bankovnictví

V poslední době se roztrhl pytel s finančními startupy, které lákají zákazníky na různé technické vychytávky. Služba Twisto ti nabízí například speciální cashback ve vybraných e-shopech, který je vždy o něco vyšší než jinde. Můžeš navíc platit mobilem, což je módní libůstka. Dnes už vážně když zapomeneš doma i peněženku, nic se neděje, když používáš moderní formy placení. Na Twisto můžeš získat bonus 300 Kč do začátku.

No a další dobrou vychytávkou je (obzvlášť pro studenty) možnost opožděné platby až o 14 dní (může se hodit, jen částku pak nezapomeň doplatit). Samozřejmostí je také karta Mastercard, mobilní a internetové bankovnictví, zjednodušená platba faktur a mnoho dalšího.

Nakupuj chytře

Rozumný student nenakupuje zběsile všechno, co mu padne pod ruku. Nejdřív podumá, jestli by nemohl nějak ušetřit. V tom mu můžou pomoct akční letáky, ať už ve fyzické nebo online podobě. Pryč je věk, kdy se na akce třásli hlavně starší lidé, kteří to spojovali každodenní s procházkou. Tu asi zařazovat do svého cvičebního plánu nebudeš, ale i student uvítá, když si může nakoupit levněji, buďme upřímní. U trvanlivějších potravin, nebo zboží, které se nekazí, můžeš díky letákům výhodně pořídit jídlo a drogerii na měsíce dopředu a udělat si tak zásoby i na “skromnější” časy.

Zkoukni také promo akce internetových obchodů, jejichž pravidelně aktualizovaný seznam najdeš na Tipli.cz. Každou chvíli nějaký e-shop vyhlašuje slevovou akci a proto se hodí být v obraze, abys nic nepropásl/a. Když už budeš čekovat Tipli, připomene ti i obří výprodeje. Například Black Friday už příště už nepromeškáš. Pokud nemůžeš najít něco levně v Česku, obrať se na výhodné e-shopy v zahraničí, třeba právě na Aliexpress.

Až díky tomuhle článku ;-) ušetříš spoustu peněz, můžeš je vyrazit rozházet s partou třeba na  dovolenou. Ne, je to sranda, na Booking.com si vybereš zase super výhodně ubytování v last minute, navíc s cashbackem až 4 %! Tak se i bez zruinování prasátka podíváš i do míst, kam byses asi běžně nepodíval/a. Tak co, jdeš dál válčit o tituly? Snad už ti to teď půjde snadno!

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *