fbpx

Moje oblíbené nástroje a knihy

Moje oblíbené nástroje a knihy

Ahoj, vítám vás na stránkách jakserychlenaucit.cz. Na této stránce najdete všechny moje oblíbené nástroje, aplikace a seznam mých oblíbených knížek. Pokud vás zajímají pouze knížky, přesuňte se na stránce níže (začínám s aplikacemi). Doufám, že vám moje oblíbené nástroje také skvěle pomohou.

Kdo jsem a proč píšu tenhle blog se dozvíte na stránce: O MNĚ

Nástroje pro učení:

Google Disk

Google disk je "flashka", kterou si můžete vzít všude sebou. Na google disku si zalohuji veškeré fotky, články a taky si zde ukládám materiály do školy.

Anki

Učíte se cizí jazyky? Nebo se chcete něco opravdu efektivně naučit? Anki vám umožňuje vytvořit kartičky, které vám předkládá k opakování dle principů dlouhodobé paměti.

Wolfram Alpha

Nevíte si rady s těžkým matematickým příkladem? Vložte ho do Wolframu a ten vám vyplivne správný výsledek.

Brain.fm

Normální hudba nás při učení, ale i práci ruší, i když si to nemusíte uvědomovat. Brain.fm vás dokáže naopak uklidnit a naladit na produktivní vlnu.

SkillShare

Největší platforma pro online kurzy, naučíte se zde opravdu všechno. Jsou zde kurzy o grafice, programování, fotografování, ale dokonce i o vaření. Měsíční poplatek je 10 $.

Martinus.cz

Nevím proč, ale moje oblíbené knihkupectví. Je to zřejmě tím, že ke knihám vždy přibalí nějaký malý dárek.

Primát.cz

Tuhle stránku musí znát každý vysokoškolák. Můžete si zde stáhnout materiály k učení, ale i zadání testů z minulých let.

Tomato-timer.com

Moje oblíbené stránky s časovačem pro pomodoro techniku. Výhodou je, že si můžete měnit délku intervalu práce a přestávky.

Produktivita a plánování:

Doller - Motivační diář

Pravdou je, že si úkoly a svůj denní rozvrh stanovuji na papíře. Doller je můj oblíbený diář, který mi už rok dobře slouží. Skvěle je měsíční a týdenní stanování úkolů, samozřejmě oceňuji, že si mohu čas plánovat do časových bloků. Navíc je tam i místo na nápady a poznámky.

Google Kalendář

Pro milovníky elektronického plánování naprostá povinnost. Do google kalendáře si můžete naplánovat svůj rozvrh, velké projekty, schůzky.

GetPocket

Líbí se vám nějaký článek, ale nemáte čas si ho přečíst? Pocket vám umožňuje si ho uložit na později a přečíst na jakémkoliv zařízení. Už žádné zbytečné ukládání do záložek.

Freedom

Jste při práci neustále vyrušováni webovými stránkami? Freedom je nástroj, který dokáže na danou denní dobu zablokovat rušivé stránky. Můžete tak nerušeně pracovat nebo se učit.

Todoist

Pokud by mi někdo ukradnul doller, úkoly bych si stanovoval v aplikaci todoist, kterou jsem celkem dlouho využíval. Máte možnost úkoly termínovat a štítkovat.

7minute workout

Potřebujeme se hýbat, aby naše mysl mohla skvěle fungovat. Věda dokazuje, že i 7 minut tréninku denně pomáhá. Na vývoji aplikace se podílel i vědeck John Ratey.

SportsTracker

Pokud si jdu zaběhat, nebo se projet na kole, pokaždé si zapnu sportstracker, který změří můj výkon (vzdálenost, rychlost a GPS). Doporučuji.

Cestování:

Airbnb

Možnost, jak sehnat levné ubytování mimo hotel. Většinou seženete bydlení za pár korun v krásném bytě kdekoliv na světě.

Couchsurfing

Chystáte se cestovat, ale nechcete utrácet peníze za ubytování? Registrujte se zde a sežeňte si kdekoliv ubytování zdarma u místních.

Kiwi.com

Nejlepší stránka na hledání levných letenek po celé Evropě. Letěl jsem do Milána za 600 Kč a zpět, právě díky Kiwi

Booking.com

Chcete se nechat ubytovat v hotelu nebo hostelu? Booking vám předloží ty nejlepší možnosti za nejlepší ceny.

Následuje seznam mých oblíbených knížek, které rozhodně stojí za přečtení. Neberte nijak ohled na pořadí, nejsou nijak seřazeny, ať už dle oblíbenosti či ceny. Myslím si, každý správný student, který chce dosáhnout něco více by měl číst a neustále se vzdělávat. Pokud máte i vy nějakou oblíbenou knížku, ozvěte se mi na e-mail info@jakserychlenaucit.cz, pokud mě zaujme, přečtu si ji a možná přidám na tento seznam.

Seznam oblíbených/doporučených knížek

Jak se efektivně učit nejen do školy

Chcete vědět, jak se správně a efektivně učit? E-kniha, kterou jsem napsal bez zbytečné omáčky a polopatě vás to zaručeně naučí.

Jak se soustředit

Schopnost se intenzivně soustředit je v dnešní době stále více a více ojedinělá. Zvládněte to a budete patřit ke špičce, učení vám půjde rychleji a pracovní výstupy budou kvalitnější.

Multičtení

V e-knize představuji 5stupňový systém efektivního učení pomocí čtení. Kniha je vhodná především pro vysokoškoláky, kteří se musí vypořádat s velkým množstvím skript k přečtení.

Jak se učit matematiku

Existuje více nenáviděný předmět než matematika? V krátké e-knize nabízím návod, který vám pomůže s matiky udělat oblíbenější předmět, který vám půjde lée

HLUBOKÁ PRÁCE

Hluboká práce - Cal Newport

Kniha, na které je postavena moje životní filozofie. Dozvíte se, jak lépe pracovat a intenzivněji se soustředit, abyste uspěli v dnešním roztěkaném světě. Měl by přečíst každý, kdo se hodlá živit hlavou.

Tak dobří, že vás nepřehlédnou - Cal Newport

Další kniha Cala Newporta, ve které se zaměřuje na budování kariéry. Jděte za svou vášní je špatná kariérní rada. Naučíte se, jak se v čemkoliv zlepšit a správně si vybírat.

Jak se učíme - Benedict Carey

Moje oblíbená kniha týkající se efektivního učení. Je plná vědeckých studií, praktických příkladů a důkazů, proč dané techniky fungují či nefungují. Pro někoho může být trošku složitější, proto doporučuji přečíst nejprve moji knihu.

Pravidla Mozku - John Medina

Pokud vás fascinuje lidská mysl a mozek, kniha Pravidla mozku by vám neměla uniknout. Na knize se mi velmi líbí i krátká shrnutí na konci každé kapitoly. Když si chcete koncepty osvěžit nemusíte číst znovu celou kapitolu.

Důmyslné umění, jak mít všechno u prdele - Mark Manson

Nebojím se tvrdit, že se jedná o nejlepší knihu osobního rozvoje. Nepřečtete si klasické rady z knih osobního rozvoje, ale například toto: život je někdy na hovno, vaše mysl vás klame a to je jen pár mouder z knihy.

Zbraně vlivu - Robert Cialdini

Kniha je postavená na 5 zbraních vlivu, pomocí kterých dokážete ovlivnit lidi. Těmito zbraněmi jsou: reciprocita, důslednost, sociální schválení, autorita a vzácnost. Kniha není určena pouze pro lidi, kteří něco prodávají, ale pro každého, kdo se zajímá o psychologii.

Elon Musk - Ashlee Vanc

Co je více inspirujícího, než skutečný příběh člověka? Rozhodně nepatřím k zarytým fanouškům Elona Muska, ale na druhou stranu obdivuji jeho práci a odhodlání. Zajímavé čtení minimálně pro každého, kdo uvažuje nad začátkem podnikání.

The Climb - Chris Froome

Jsem velký fanoušek cyklistiky a také zajímavých lidských osudů. Chris Froome to rozhodně neměl lehké, vyrůstal v Keni, v Jihoafrické republice, trénoval na kolech za pár korun, ale i tak zvládnul vyhrát 4krát nejslavnější závod Tour de France.

Konec prokrastinace - Petr Ludwig

Velmi povedená kniha českého autora Petra Ludwiga. Kniha se čte velmi snadno, je napsána velmi jednoduše a nabízí skutečně účinné rady, které vám pomohou prokrastinaci minimalizovat.

Válka umění - Steven Pressfield

Bojujete s odporem? Nedokážete se přinutit dělat to, v čem chcete uspět? Tak to si přečtěte Válku umění, staňte se profesionálem, který každý den poráží odpor a nechuť pracovat. Povinná četba pro všechny umělce.

Neodolatelné - Adam Alter

Kniha o behaviorálních závislostech (závislost na telefonu, sociálních sítích, internetu). Zjistíte, co tuto závislost způsobuje. Autor také odhaluje několik řešení.

Myšlení rychlé a pomalé - Daniel Kahneman

Naše mysl není tak dokonalá, jak si možná sami myslíte. Neustále nás oklamává. Hlavní roli v knize hrají systém 1 a 2. Rozhodně se jedná o knihu, která se vám nebude číst úplně snadno, ale stojí za přečtení.

Čtyřhodinový pracovní týden - Timothy Ferris

Kniha, která kompletně změnila můj přístup k penězům a jejich vydělávání. Tim vám řekne o nových bohatých, naučíte se vybudovat si pasivní příjem a překonáte svou komfortní zónu.

Síla zvyku - Charles Duhigg

Nejlepší kniha o budování návyků a zbavování se zlozvyků. Pochopíte smyčku spouštěč, činnost, odměna. Na knize se mi líbí, že je plná příběhů a na konci jsou shrnuty nejdůležitější principy.

Hlava na čísla - Barbara Oakley

Nejste dobří v matice? Kniha nejen o tom, jak se učit matematiku. Vlastně se jedná o skvělý návod jak se učit téměř cokoliv. Tahle kniha mě jenom utvrdila v tom, že aktivní učení je to vůbec nejdůležitější. Skvělá je i pasáž o přestávkách.

Nastavení mysli - Carol Dweck

Už jste to možná slyšeli: Všechno je to jenom v hlavě. Pokud si myslíte, že nejste na něco dobří, nebudete v tom dobří. Dozvíte se, jak změnit nastavení mysli na growth a zbavit se neproduktivního fixního nastavení.

Drive/Pohon - Daniel H. Pink

Chybí vám motivace? Daniel Pink dokazuje, že už dávno nefunguje metoda cukru a biče a představí vám metody, jak skutečně motivovat sám sebe, ale i lidi ve svém okolí.

Kdy - Daniel H. Pink

Kniha o dokonalém načasování. Kdy je nejlepší cvičit, jíst nebo třeba psát. Jak dlouho bychom měli spát? Naučíte se využívat svůj čas efektivně a dělat věci tehdy, kdy je to nejlepší.

Trénink paměti - Tony Buzan

Jedná z prvních knížek o paměti, kterou jsem četl. Kniha sice není plná "reálných" technik efektivního učení, ale jedná se o krásný přehled téměř všech mnemotechnik včetně paměťového paláce.

Jak získávat přátele a působit na lidi - Dale Carnegie

Ač se jedná o knihu téměř sto let starou, stále je velmi aktuální a užitečná. Každá stránka je plná užitečných rad, jak lépe vycházet s lidmi a budovat lepší vztahy