fbpx

Jak efektivně plánovat, Tutoriál na Google Kalendář

Mnoho z Vás má nespočet cílů, kterých by chtělo ve svém životě dosáhnout. Jen stále nevíte, jak se k nim přiblížit. V tomto článku si představíme způsob jak se krok za krokem svým cílům přibližovat. Naučíme se plánovat v google kalendáři, který je kompletně ZDARMA. Právě čtete Tutoriál na Google kalendář.

Neplánujete jen tak pro nic za nic. Kalendář Vás udrží perfektně motivované. Určitě to znáte, v hlavě si řeknete, že se budete učit, ale stejně se nakonec neučíte, jednoduše vám to zmizí z hlavy nebo se nedokážete namotivovat ke studiu. Jestliže si něco naplánujte, je mnohem pravděpodobnější, že daný cíl nakonec splníte.

Pokud se snažíte něčeho dosáhnout a nedokážete ani pořádně definovat, čeho se pokoušíte dosáhnout, cíle nikdy nedosáhnete. Plánování Vás udrží v tahu, stále budete produktivní. Pro život úspěšného studenta je téměř nezbytné, aby si studium, vlastní podnikání plánoval. Mluvím obzvláště o studentech vysokých škol, kde musí učením strávit mnohem více.

Na webu už můžete najít návod, jak byste si měli studium správně plánovat. Snažte se skloubit metody z článku Studijní plán a návodu, který právě čtete. Moderní technologie a osvědčené metody se rozhodně vyplatí!

Co je to google kalendář?

Je to aplikace od googlu jako každá jiná. Vyniká ovšem v tom, že jste schopni svůj čas plánovat. Do jednotlivých buněk si zapisujete, co bude dělat, abyste se přiblížili svým cílům a snům. Ukážeme si, jak na to.

Na co google kalendář využívat?

Kalendář je vhodný pro dosahování malých cílů, nepište si do něj obrovské cíle, poté to nemá smysl. Vysvětleme si to na příkladu: velký cíl: dostat 1 z češtiny na konci školního roku. Malý cíl: naučit se na písemku z češtiny a dostat 1. Myslím, že jste to pochopili.

Google kalendář má v sobě totiž jednotlivé buňky do kterých si zapisujete, co budete v danou hodinu dělat. Bylo by tedy nesmyslné, kdybyste si napsali cíl: 31.6 10:00 Vysvědčení 1 z češtiny. Je mnohem logičtější napsat něco ve smyslu 15:00-15:30 učení se na písemku z češtiny.

Vůbec tím, ovšem nezavrhuji dlouhodobé cíle. Ty byste také měli mít a podle nich vytvářet cíle malé, které Vás už konkrétně přibližují k velkému cíli. Své touhy (velké) si napište na papír. Postupné kroky k jejich dosažení do google kalendáře. Za chvíli se v jednoduchém návodu se naučíte jak ho používat.

Tutoriál na Google kalendář

Už jsme si nastínili, že bychom si v kalendáři měli plánovat malé věci. Rozhodně si tam nepište věci obrovské a nekonkrétní. Neplánujte si jen učení, ale naplánujte si učení konkrétního předmětu atd…

Jak najít google kalendář?

Napište si do google vyhledávače google calendar.

google

Klikněte na odkaz a jednoduše se registrujte, bude Vám stačit účet google.

Takhle to vypadá v rozhraní kalendáře. Vidíte zatím je prázdný, pojďme ho něčím zaplnit.

rozhrani

Prázdný kalendář

Pojďme si naplánovat první událost! Kurzor myši natáhněte na určitou hodinu, táhněte na hodinu, ve kterou chcete s činností skončit.

prvni-cil

Vytvořte svou první událost

Cíl můžete samozřejmě trošku pozměnit v upravit událost. Doporučuji měnit barvy. Učení bude fialové, práce na koníčcích zelená, učení se jazyků modrá, schůzky červená, práce na osobních projektech jasně červená  atd…

podrobnosti

Takto vypadá podrobnější nastavení události

A takhle to vypadá, když je kalendář +- zaplněný.

tutoriál na google kalendář

tutoriál na google kalendář

Pozor! Jelikož s kalendářem teprve začínáte, nepřeplňujte jej úkoly. Nechcete hned ztratit motivaci tím, že budete zahlcení miliony úkolů. Pro začátek stačí jeden úkol denně!

Jak můžete sami vidět, není to vůbec složité, zvládne to i cvičená opice :). Proto se kalendářům nebraňte a začněte jej používat už dnes. Navíc, pokud máte chytrý telefon a data, neváhejte kalendář využívat i v mobilu. Můžu Vám zaručit výsledky.

Neděle by pro Vás měla být plánovací den. Je to ideální den v týdnů, kdy si můžete příští týden naplánovat. Pamatujte na své velké cíle a snažte se jim přiblížit. Kalendář si ovšem každý den kontrolujte. A pokud se dozvíte o nějakém projektu nebo písemce, ihned si do kalendáře zapište datum a čas, kdy budete učení věnovat čas.

Doufám, že se Vám tento tutoriál na google kalendář líbil. Postupem času budu přidávat i další tutoriály na další freeware programy, které každodenně využívám, máte se na co těšit.

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *