fbpx

Jak být ráno čílý a fit

Možná to máte taky tak. Ráno se probudíte do školy, jste naprosto mrtví, chce se Vám spát a nemáte sílu si umýt ani zuby. Taková nálada ve Vás přetrvává zhruba 2 hodiny. Až potom se z Vás stanou lidi, kteří mají energii a jsou schopni něco udělat.

sleeping

Dnes si něco povíme o tom, jak být ráno čilý a fit. Představíme si jednoduché kroky, které Vás nabudí do dne a okamžitě začnete překypovat energii a skvělou náladou. Sám tyto kroky posledních pár týdnů následuji. A kdybych porovnal sám sebe, jak jsem vypadal ráno před měsícem a teď, je to neuvěřitelný rozdíl. A to jsem vážně změnil jen pár věcí, které nejsou až tak složité.

Jak ráno zvýšit energii

Světlo

Co je pro naše tělo přírodním nakopávačem k probuzení se? No samozřejmě je to světlo, kdysi dávno, když nebyla elektřina lidi chodili spát se západem slunce a vstávali s východem slunce. K tomu Vás nenutím. Stačí, když se během doby ve které se probouzíte vystavíte až přílišnému světlu, to nahodí Váš mozek do režimu dne a zapomene na to, že spal. Prostě ho obalamutíte. Takže probuďte se a zapněte všechna světla v místnosti, rozhodně nevstávejte potmě a zuby si nemyjte pod malou lampičkou. Světlo, Světlo, Světlo 

Cvičte

Někteří z Vás se teď možná zhrozili, ale nebojte se nemusíte provádět dlouhá a náročná cvičení. Stačí se jít proběhnout ven, nemusíte běhat vytrvalostní tratě. Skvělou alternativou mohu být kliky, dřepy. Já osobně si po ráno vždy udělám pár kliků. Perfektně to nastartuje moje srdce, které se rozbuší na vyšší obrátky. A jako bonus mi to dodá větší sílu pro další cvičení. Určitě se po 15 klicích nebudete cítit grogy.

10 minutové pravidlo

Tohle pravidlo je pro začátečníky, kteří by chtěli vstávat rychleji. Pravidlo je jednoduché v době, kdy se probudíte se zavažte k tomu, že nesmíte během dalších 10 minut usnout. Po 10 minutách už Vás mozek nebudete vyžadovat spánek jako tak důležitý a vy máte vyhráno.

Aktivní práce

Začněte svůj den aktivně. Začněte pracovat aktivně svým mozkem. Jsou tím myšleny hlavně činnosti jako psaní (třeba blog, teď ho píši v 8 ráno), malováním, programováním, je to lepší než třeba čtení, u kterého mozek až tak nevyužíváte. Tím samozřejmě neříkám, abyste nečetli, čtěte a to hodně, ale najděte si čas trošku později.

Snídejte

Rozhodně nezapomínejte na snídani. Váše tělo potřebuje zvýšit vaši ranní energii, nějakou dobrou bílkovinou a sacharidem. Rozhodně snídejte velké snídaně, ne nadarmo se říká, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Ráno potřebujete do krve dostat nějaké cukry, které se z těla po náročné noci vytratily. Snídejte, i když Vám na jídlo nemáte zrovna chuť.

Udělejte si spací režim

Jedním z důvodů proč jste ráno nevyspalí je asi ten, že nespíte moc dlouho. Právě to musíte vylepšit, pokud víte, že musíte do školy vstávat v 7, choďte spát nejpozději o půlnoci, ideální by to bylo samozřejmě v 11. Zavažte se k tomu, že budete spát minimálně 7 hodin denně. Věřte mi, večer už nemáte kreativitu a nápaditost jako na začátku dne. Je lepší si přivstat, nežli chodit spát ve 2 ráno. Ovšem Vaše tělo si na to musí zvyknout spěte stejně i přes víkendy, žádné dlouhé vyspávání.

Zvyšte si hlasitost

Posloucháte ráno hudbu?

Pokud patříte k těm, kteří ji ráno poslouchají, ať už pro lepší náladu nebo pro lepší pocit, vždy si zvedněte hlasitost, měla by být o něco hlasitější než normálně. Uvede to Vaše tělo do pozoru a zase ho nastartuje do dne, který má prožít.

Možná budete mít problém tyto pravidla dodržovat a proto Vám doporučuji tento můj článek: Jak zvýšit mentální odolnost

Dnes jsme se seznámili s několika tipy na to, jak mít ráno plné energie a být tak efektivnější i při učení, Určitě to bude mít vliv i na Vaší úspěšnost ve škole a lepší učení se. Tipů bylo celkově 7 vyberte si alespoň jeden či dva, které se budete snažit dodržovat. Zaručuji Vám, že uvidíte výsledky a vaše ráno budou veselejší a plnější energie.

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Trackbacks & Pings

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *