fbpx

Jak se obléknout na zkoušku – a neutratit přitom celý výdělek z brigády?

Pokud máš před sebou důležitou zkoušku, maturitu nebo státnice, možná trochu tápeš v tom, co si vlastně obléknout a co případně pořídit. V článku přinášíme pár tipů, jak se obléknout na zkoušku, které nezruinují tvou peněženku a pomohou ti vypadat skvěle – ať máš vystaráno klidně ještě na pár dalších let i na jiné příležitosti.

Při matuře, ale ani žádné jiné zkoušce se prostě nechceš potit ve vypůjčené kousavé košili s naškrobeným límečkem, ale ani nechceš vypadat, jako by ses právě probudil po tahu. To bys moc dobře nezapůsobil a uspět by zbytečně bylo ještě o něco těžší.

Jak se obléknout na zkoušku?

jak se obléknout na zkoušku
Krejčí fakt nebude potřeba. :)

V zásadě se potřebuješ obléci o trochu lépe než na běžný den. Pokud jsi už vybavený svou vlastní slušnou košilí, která je pohodlná a nemáš pocit, že tě chce během nošení uškrtit, máš napůl vyhráno. 

Stačí si k ní vzít nějaké čisté kalhoty bez děr a stejně tak se vyplatí si vypucovat boty, ideálně společenské nebo v městském stylu. Rozhodně si neber sportovní boty. Od zkoušky by tě sice asi nevyhodili, ale přece jen nejdeš běhat nebo hrát fotbal. 

Základ by byl. A co dál? Při žádné větší zkoušce nic nezkazíš, pokud přidáš hezkou kravatu nebo motýlka. Jestli váháš ohledně vzoru, vždycky se můžeš zeptat na názor někoho dalšího, komu v tomto směru dostatečně důvěřuješ. Pokud se ti někdo dlouho líbí a nenašel jsi zatím odvahu daného člověka oslovit, může být právě tohle super ajsbrejkr.

Kožený opasek 

redfir, kožený opasek

Další doplněk, který vždycky boostne tvůj outfit, je kožený opasek. Tedy, ne ten pobitý cvočky z loňského festivalu, ale kvalitní elegantní pásek v barvě, kterou snadno sladíš se svým oblečením. Takový trochu business. Výhoda je, že ho využiješ i během dalších let, kdy si najdeš práci nebo si rozjedeš vlastní podnikání.

Do opasku z pravé kůže se vyplatí investovat nějakou tu korunu. Například pásek s 39 pozicemi pro zapnutí a vyměnitelnou sponou ti bude pokaždé pohodlně sedět, i když si vycvičíš pekáč buchet, a nebude nikde tlačit ani po obědě od babičky. Pokud se přece jen trochu bojíš o svou peněženku, zmiň se před rodiči o seriózním opasku jako o nezbytném prostředku pro tvou zářivou budoucnost.Nic víc dalšího nepotřebuješ. Každopádně je vždycky fajn se při vybírání oblečení na zkoušky zaměřit na to, aby ses hlavně cítil pohodlně a zároveň sebevědomě. Pomůže ti to uklidnit se a soustředit se na to, co je před tebou. Díky tomu zvládneš každou výzvu, studijní i pracovní, mnohem lépe. Držíme palce!

redfir, kožený opasek

————————————

Toto byl PR článek, který vznikl ve spolupráci s Redfir.cz

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *