fbpx

10 způsobů jak být více produktivní

Jak být produktivnější?

Jak  toho udělat více a mnohem lépe?

V dnešním článku Vám dám 10 tipů, jak se stát efektivnějším a produktivnějším člověkem.

Tyto tipy berte občas s rezervou a rozhodně nemusíte dodržovat úplně všechny, nejsou podmínkou pro to, abyste se stali produktivními a úspěšnými lidmi. Určitě v tomto článku najdete pár tipů, které jste neznali, některé s těchto rad se vám budou určitě hodit.

#1 Buďte single a bezdětní

Je mnohem lehčí pracovat tvrdě, když nemáte žádné závazky a nemusíte se o nikoho starat.

Samozřejmě jak jsem říkal už v minulém odstavci, neberte to jako rady, které musíte nepodmínečně dodržovat. Ale když se nad tím zamyslíte, je to pravda, bez manželky a dětí budete mnohem produktivnější než s nimi. Tato rada je pro opravdu hardcore lidi, kteří obětují celý svůj život kariéře.

#2 Milujte to, co děláte

Většinou neradi děláme to, co nás nebaví, hledáme si jenom výmluvy a skutek utek. Ovšem když budete dělat něco, co vás baví, prací se nebudete vyhýbat. Snažte se v každé práci najít něco zábavného a naplňujícího. Možná to bude občas problém, ale musíte se na problém dívat s nadhledem.

Ptejte se:

Co je na tom fascinujícího?

Co by mě na tom mohlo bavit?

Dá se spojit s něčím užitečným?

Prospěje mi to nějak?

#3 Buďte bláznivě posedlí

Nejúspěšnější lidé jsou většinou svou prací posedlí. A to mnohem více, než je vůbec normální nebo zdravé.

Tito úspěšní lidé dokáží pracovat i 15 hodin denně a to jen díky tomu, že je práce nesmírně baví a mají v ní bláznivou posedlost.

#4 Buďte imunní k odmítnutím

Možná jste slyšeli příběh o chlápkovi, který chodil představovat investorům svůj podnikatelský nápad. Dlouhou dobu byl všude odmítnut a nikde a nikoho jeho nápad nezaujal, konkrétně ho odmítli 1000 krát. Ale tento chlápek se nevzdal a zkoušel to dál až 1001 investor se rozhodl do jeho nápadu vložit peníze. Dnes se tento pán může pochlubit, několika miliony na učtu.

Smutný fakt je ten, že mnoho lidí by se vzdalo již u 10 odmítnutí, proto Vám radím nikdy se nevzdávejte. I Thomas Alva Edison musel vyzkoušet 10 000 různých vláken, než vynalezl žárovku.

#5 Věnujte se svému projektu na 100 %

Chcete rozjet podnikání a pracujete, nebo studujete?

Takhle to je u většiny lidí, ale nejlepší úspěšnosti dosáhneme tím, že se budeme danému projektu věnovat na 100 %.

Pro mnohé to může být ris, ztráty peněz nebo nedokončení studia. Ale pokud něčemu věříte, můžete toho dosáhnout.

#6 Buďte nudní

Buďte pro lidi nudní a nikde Vás nebudou zvát a nikde nebudete chodit. Tím získáte čas pro práci, přiblížíte se tak svým cílům.

Neříkám, že musíte být nudní doslovně, stačí být pouze nudný pro lidi, kteří Vás tahají dolů. Berte tento tip s rezervou. :)

#7 Znejte lidi a buďte extrovert

Samotáři bývají většinou neúspěšní, ne proto že by byli blbí a neměli žádnou inteligenci, je to tím, že svět odměňuje lidi, co znají lidi a jsou schopní se domluvit a dohodnout.

Introverti to mají při vyjednávání s lidmi velice těžké. Nejsou tak obratní a přesvědčiví jako extroverti. Ve sféře obchodu je EQ velice důležité. Musíte umět jednat s lidmi. Mít nápad je jedna věc, ale umět ho před lidmi prosadit je věc druhá.

Věřím v to, že mnoho skvělých nápadů vzniklo v hlavách introvertů, ale ti nebyli schopni nápad předat světu, a to proto že nemají kontakty a neumí nápad prezentovat.

#8 Ovládejte jazyk

Pokud chcete uspět v zahraniční musíte znát jejich jazyk. Žádný Čech nemá rád lidi, kteří se chtějí dostat na jejich trh, ale ani si nedali tu práci naučit se česky (Vietnamci, Turci- někteří obchodníci to takto vnímají, nejedná se o můj názor). Stejné to je i v zahraničí.

Chcete dělat programátora pro Američany, naučte se prvně anglicky, až potom nabízejte svoje služby a mluvte s nimi přes Skype.

#9 Buďte sebevědomí

Když se máte rádi a věříte si, práce Vám jde lépe od ruky.

Existuje mnoho článku o tom, jak být sebevědomější. Na mém webu je zatím nenajdete, ale strýček google bude určitě vědět.

Sebevědomí je v našich životech nesmírně důležité, dá se říct, že na něm závisí úspěch našeho života.

Přečtěte si tento článek vědomosti z něho Vám zvýší sebevědomí: Jak zvýšit IQ

#10 Buďte šťastní

Možná nejdůležitější bod. Musíte být šťastní s tím, co děláte. Nikdy se nenechte s této nálady vyvést.

Když jsme nešťastní, jsme neproduktivní a to my samozřejmě nechceme.

Nedělejte to, co Vás dělá nešťastnými.

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *