fbpx

10 věcí které nedělají úspěšní

Určitě jste už někde četli o tom, že všichni úspěšní lidé, kteří v životě něčeho dokázali, mají společné vlastnosti. Ale už málo kdo vám řekl, že mají i společné věci, činnosti, které nikdy nedělají.

Co je to vlastně úspěch? A co znamená být úspěšný?

Každý si na tyto otázky odpovídá jinak, pro někoho je to bohatství a pro jiného zase krásná postava nebo šťastná rodina, je jen na Vás co si vymezíte jako mezník úspěšného života. Ale věřte mi, ať už je pro Vás úspěch bohatství nebo rodina, vždy platí těchto 10 zásad úspěchu, kterými byste se měli řídit a které Vám určitě pomohou dosáhnout vytoužených cílů.

Tady je 10 důvodů proč ještě nejste úspěšní, vymažte je ze svého života a bude se Vám žít mnohem lépe a možná s trochou štěstí dosáhnete svých snů.

#1 Neustálé se vymlouváte

Přestaňte obviňovat druhé za to, že jste nedosáhli svých cílů, pokud jste jich ještě nedosáhli je to jen Vaše chyba. Naučte se přijmout zodpovědnost za svoje činy, ale hlavně za svoje chyby. Nevymlouvejte se na druhé a raději problém pořádně vyřešte, dívejte se na věci z více úhlů a najděte správné řešení.

Taky se snažte být pozitivnější. Donuťte váš mozek, aby přestal vysílat jeho vnitřním hlasem fráze jako: Tohle nezvládneš, to nemůžeš dokázat, dneska uděláš pár chyb. Musíte ho nutit k sebevědomí, říkejte si: Bude to hračka, dneska udělám dobré rozhodnutí.

Článek: 10 způsobů jak být produktivnější

#2 Soustředíte se na negativa

Všichni máme v našich životech negativní zkušenosti a negativní zážitky, ale samozřejmě máme taky pozitivní zkušenosti. Myslím, že bych se s vámi mohl vsadit, že těch pozitivních je více. Pokud chcete v životě něčeho dosáhnout, negativita vám určitě nepomůže. Musíte se soustředit na dobré věci, i když uděláte chyby vždy je na tom něco dobrého, má to i pozitivní stránku věci, proto byste se měli zaměřovat na pozitivní aspekty skutečnosti. A navíc když jste stále negativní, nikdy nemůžete být spokojení s tím, co jste už dokázali, radujte se i z malých pokroku na vaší cestě za úspěchem.

#3 Bojíte se neúspěchu

První 2 rady byly pro lidi, kteří už jsou na cestě za úspěchem, tahle rada je hlavně pro ty, kteří už mají nějakou vizi, ale prostě nemají odvahu na cestu za cílem vyrazit.

Přestaňte myslet na okolí a vydejte se na cestu za svými cíli. Nebuďte jedním s těch, kteří umřou se svými cíli pouze na papíře, snažte se konat, jediné co se vám může stát je to, že neuspějete a poučíte se ze svých chyb. Nikdy vás nebude někdo mlátit nebo kamenovat za to, že jste chtěli dosáhnout svých snů.

Článek: Vliv hudby na učení, učit se s hudbou nebo bez

#4 Hledáte nejjednodušší cestu

Úspěchu není jednoduché dosáhnout. Nemůžete ho jen tak „ojebat“, vždy za ním musíte jít s plnou vervou a nesmíte se bát neúspěchu, který může po cestě přijít. Úspěšnou firmu nevybudujete tak, že se jí budete věnovat 1 hodinu týdně, úspěch vyžaduje mnoho obětí a odhodlání.

#5 Necháte se tím zlomit

Jak už bylo zmíněno cesta za úspěchem není vůbec jednoduchá. Může se vám stát, že cestou za vysněným životem se Vám něco několikrát nepovede a vy se tím necháte zlomit, ale to se nesmí nikdy stát.

Vždy se motivujte vaší vizí a tím, co přijde v budoucnu pokud budete pokračovat. Snažte se ze všech chyb poučit, však i Edison musel udělat 10 000 žárovek, ale až ta 10 001 mu fungovala, prostě se nevzdal a poučoval se ze svých chyb, motivoval se tím, co může dosáhnout. Takhle přesně dosáhl svého úspěchu.

Článek: Jak zvýšit mentální odolnost

#6 Jste nevděční

Víte co, je největším zdrojem štěstí v našem životě?

Předpokládám, že nevíte. Tak vám to hned řeknu je to vděčnost. Vděčnost roztáčí v našem těle neskutečný kolotoč štěstí, buďte vděční i za to málo, co máte a budete žít mnohem spokojeněji a šťastněji než kdy před tím.

#7 Soustředíte se jen na svoje potřeby

Máte v hlavě ideální nápad na nový vynález?

Už jste ho vyrobili a snažíte se ho prodat, ale nikdo ho nechce koupit. Víte proč? Je to proto, že jste se soustředili jen a pouze na sebe, musíte myslet i na lidi kolem sebe, co by jim mohlo přijít vhod. Všichni velcí vynálezci, nemysleli jen na sebe, ale hlavně na lidi a na jejich potřeby, vždy musíte myslet na lepší dobro.

#8 Necháte se vyrušovat

Chtěli jste napsat knihu, ale najednou Vám kamarád řekl o investiční příležitosti, náhle se objevila možnost cestovat do Asie, ale nakonec se stalo X. Chápete co tím chci říct? Vždy mějte jeden cíl a na ten se zaměřujte, nenechte se vyrušovat dalšími, které vám nemusí vyjít. Zaměřte se na jednu věc a té se držte, rozhodně se nechte vyrušovat sny druhých.

#9 Nemáte vymezený cíl

Bod, který navazuje na předchozí, když nemáte cíl, necháváte se jednoduše vyrušovat. Dejte si jasný cíl, čeho chcete dosáhnout, ať už to jsou dobré známky ve škole, nebo skvělá přítelkyně, či ferrari na vaší zahradě.

Cíl musí být specifický a měl by být i časově vymezen. Potom si cíl rozdělte na menší splnitelnější cíle. Takže třeba můj cíl: chtěl jsem založit blog o rychlém učení a čtení a úspěšném životě, mým cílem je dosáhnout 100 čtenářů denně. Mým prvním mezníkem bylo najít šablonu pro web, potom zaregistrovat doménu, poté napsat 10 článku s tím, že budu publikovat každý týden 2 články, potom získat 10 čtenářů denně, následně jsem navázal spolupráci s chudystudent.cz, kde jsem napsal článek, teď si dávám za cíl 20 čtenářů denně (klidně mi s tím můžete pomoct, tím že článek sdílíte.). No a nějak takhle by měl vypadat Vás plán.

#10 Rychle se vzdáváte

Tohle je nejdůležitější rada, nikdy se nesmíte vzdávat, i když se to může zdát nesplnitelné nebo nemožné. Vždy můžete svých cílů dosáhnout, musíte vydržet. Často je cíl krůček od bodu, kdy se ho vzdáte. Vytrvejte a ono se to vyplatí. Svět Vás nemůže ignorovat věčně.

Jak si tyhle rady zapamatovat: mnemotechnika číslo rým, jak si pamatovat seznamy

Doufám, že se Vám článek líbil, v dalším článcích můžete očekávat tipy na to jak se naučit na písemky a techniky správného učení a čtení.

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Trackbacks & Pings

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *