fbpx

9 způsobů jak žít šťastně

Studentský život není jen o skvělých známkách. Musíte se taky cítit dobře a šťastně, proto se dnes naučíme jak být šťastný. Jak být tedy šťastným studentem i mimo školu a užívat si života?

Kdyby jste si mohli vybrat mezi tím, jestli být šťastný či nikoliv, co byste si vybrali? Je to asi jasné, vybrali byste si ten šťastný život plný radosti. Žít radostně a spokojeně není zas tak těžké. Stačí dodržovat několik principů a uvidíte, že vaše nálada a celkový pocit radosti ze života bude lepší.

Naučíme se jak být šťastný!

Pusťme se do toho. Zde přikládáme 9 jednoduchých způsobů jak být šťastný.

Buďte pozitivní

Docela jednoduché, co vy na to? Buďte stále pozitivní, nežijeme proto, abychom se trápili a byli stále zatrpklí i kvůli malým problémům. Snažte se dívat na věci vždy z té lepší strany. Například: Dostal jsem 5, nevadí, příště se to naučím lépe, hlavní je že to chápu, na známce nezáleží.

Konejte

Jak můžete být šťastní, když máte cíle a sny, ale nic pro ně neděláte? Začněte konat, vůbec nevadí, že to nepůjde, tak jak jste si plánovali. Hlavní je, vyrazit na cestu za vašim snem a skutečně konat. Chcete někomu něco říct a stále jste neposbírali odvahu? Prostě mu to řekněte, uleví se vám a taktéž se stanete šťastnějšími.

Co třeba konat tak, že zjistíte, kde je nejlepší se učit– místa, které našemu mozku nejvíce vyhovují a prospívají.

Respektujte sami sebe

Nikdy nebudete šťastní, pokud nezačnete respektovat sami sebe. Připomeňte si všechny důvodu, proč byste měli sami sebe respektovat. Možná Vám to bude připadat těžce, ale opravdu každý má důvod být na sebe hrdy a chovat k sobě respekt.

Buďte vděční

Chcete vědět jak být šťastný/á? Dle mého nejdůležitější odstavec, čtěte pozorně. :)

Je velice jednoduché být stále smutný a nešťastný a říkat si, co stále ještě nemáte a co Vám v životě chybí. Naučte se být vděční za vše kolem sebe. Buďte vděční i za to, že můžete číst tento článek, toto privilegium nemá ani 30 % lidí na planetě. Buďte vděční za vše. Je to možná nejvíce efektivní rada zde. Každé ráno si řekněte 5 věcí, za které jste vděční a uvidíte během pár dnů budete bezesporu radostnější a naplněnější.

Talent neexistuje– článek, který se zabývá talentem a jestli je vážně důležitý.

Hledejte a tvořte příležitosti

Svět je obrovský a je zde mnoho věcí, které můžete dělat a tím se naplňovat. Zvedněte se od svého gauče, křesla a napište si, co chcete dělat. Poté stačí jen hledat a tvořit příležitosti a události, které na vás ve světě čekají.

Jak si splňovat cíle– článek o této problematice

Zapomeňte

Čím více vzpomínáme a lpíme na negativní minulosti, tím více trpíme a nežijeme radostně. Snažte se přijmout vše, co se stalo ve vaší minulosti a nedovolte tomu, aby vás to dále ranilo. Pamatujte na přísloví: Když jsem tohle udělal, chtěl jsem to udělat. Nenechte břemeno minulosti, aby Vás neustále ranilo a raději se soustřeďte na budoucnost a přítomnost, která Vám dá nové skvělé zážitky.

Buďte upřímní

Někdy je opravdu těžké zůstat upřímný ve světě, který Vás nutí lhát. Hodně lidí, nechce slyšet pravdu a proto tím i nás nutí lhát. Snažte se obklopovat lidmi, ke kterým se můžete chovat upřímně a nevyžadují od vás lži a neupřímné názory jen proto, abyste je potěšili. Lhaní je toxické, snažme se ho odstranit ze svých životů.

10 způsobů jak být oblíbenější– Chcete být v kolektivu oblíbenější, tak to je článek právě pro Vás

Nechte to být

Pokud kontinuálně přemýšlíte jako já, stále analyzujete všechno, co se vám stalo, řešíte až moc budoucnost. Je čas, abychom nechali věci jít dál (krásná anglická fráze Let it go). Nechte jít dál touho po tom vědět všechno. Nechte jít dál touho po tom mít vše dokonale naplánované. Smiřte se vším, že ne vždy je všechno dokonalé. Uvědomme si také to, že nikdo nemá vše 100 %. Začněme si užívat svojí cestu za svými sny. Cesta je někdy mnohem lepší než samotný cíl, který očekáváme. 

Jak být šťastný? Jednoduše užívejte si každý moment, negativním věcem lidem se vyhýbejte a nechte je být!

Milujte

Pokaždé, když budete něco dělat, když někde půjdete, musíte si pamatovat, že sebou musíte přinést lásku. Opravdu dělejte vše z láskou, snažte se v každém člověku najít lásku. A uvidíte, jak se začnete cítit lépe a šťastněji. Život není jen o úspěchu a penězích, je hlavně o našem štěstí a radosti a taky lásce, kterou bychom denně měli prožívat.

Věřím, že se článek líbil a že si z něj osvojíte několik rad, které implementujete do svého života. Myslím, že i takové malé a jednoduché rady Vás mohou naučit jak být šťastný. 

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Trackbacks & Pings

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *