fbpx

10 způsobů jak být oblíbenější

Součástí školního života nejsou jen skvělé známky, ale jsou to hlavně lidi, se kterými se každým dnem setkáváte. Schválně jsem napsal lidi a ne kamarádi. Možná tam ty kolem sebe vážně berete jen jako nějaké lidi, ale věřte nebo ne, pro úspěšný život je důležité, abyste byli schopni vycházet s lidmi, začněte tuto nezbytně důležitou schopnost netrénovat ve škole.

10 věcí, které dělají úspěšní– článek, jenž si můžete přečíst po dočtení tohoto.

IQ není jediná inteligence– článek, který pojednává o jiných inteligencích a zdůvodňuje proč není IQ až tak důležité.

Možná patříte k těm oblíbeným. Ale i tak dejte tomuto článku šanci a alespoň si prolétněte odstavce, které Vám mohou pomoct se stát ještě oblíbenějšími.

Tak pojďme zjistit, proč jsou někteří lidé více oblíbení, a co dělá lidí neoblíbené. Jakých 10 věcí dělají jinak.

Buďte veselí

Lidé, kteří jsou oblíbení se smějí v momentech, kdy není důvod se smát. Oni jsou ti, kteří vědí že radost nepřihází z vnějších okolnosti, ale z toho co je uvnitř, ve vás samotných. Úsměv vás udrží oblíbenějšími. Navíc nestojí žádné peníze, pouze to zlepší vaši náladu, vnitřní klid a vyrovnanost.

Tip: trénujte úsměv, když jste sami. Jak na to? Vzpomeňte si na nějaký vtipný moment z vašeho života. Nebraňte se smíchu, klidně se smějte nahlas.

Tip II: Jak být ráno čilý a fit– naučte se jak být už od rána plný energie a překypovat skvělou náladou.

Buďte pozitivní

Tohle to je naprosto základní věc, které Vám domůže stát se oblíbenými. Vždycky mluvte pozitivně. Vyměňte fráze jako: ne to nepůjde, není to možné za: jo dá se to udělat, když se tohle a tohle podaří určitě to vyjde. Už nikoho nedemotivujte, ale raději je povzbuzujte.

Tip: přestaňte pomlouvat. Snažte se vyhýbat pomlouvačským skupinám lidí a když už na pomlouvání dojde, pokuste se taktně změnit téma.

Mluvte pravdu

Může být oblíbený člověk ten, kdo Vám lže? Myslím, že ne.

Přirozeně si vážíme lidí, kteří mluví pravdu. Máme rádi lidi, kteří drží své slovo. Buďte ke svým kamarádům upřímní, neslibujte nemožné, buďte raději realisté a pomozte jim s tím, co skutečně zvládnete. Nikdy nikomu nedávejte falešné naděje.

Tip: Važte si svého Ano. Pokud Vás někdo o něco požádá odpovězte ano pouze v případě, že to můžete skutečně na 100 % splnit. Jinak řekněte slušně ne a nabídněte někoho, kdo by byl schopen daný úkol udělat.

Upřímně se o druhé zajímejte

Chcete se zajímat o ostatní? První věci, kterou musíte bezesporu udělat je pamatovat si jejich jména a také je často používat. Nikdo nemá rád, když lidi oslovujete zájmeny nebo příjmení. Když už s člověkem mluvíte snažte se o typ konverzace, ve které se Vy budete hlavně ptát a poslouchat.

Tip: Naučte se jak si pamatovat jména. To uděláte tak, že si dáte můj web do záložek a jednoho dne o tom vyjde článek.

Další tipy jak se stát oblíbenými: 6 způsobů jak být všemi milován

Buďte empatičtí

Snažte se soucítit s jejich pocity. Rozhodně jim nevnucujte svoje názory, to lidé nemají rádi. I kdyby jste někoho chtěli přesvědčit rozhodně mu nevnucujte svoje názory, spíše se snažte, aby k těm názorům člověk došel sám. To uděláte tak, že ho tam navedete vhodnými otázkami.

Tip: Trénujte empatii. Pokládejte si otázky: Jak bych se cítil v jeho situaci?

Snažte se být zajímaví

Oblíbení lidé většinou v něčem vynikají. Začněte sportovat, hrát na hudební nástroj, nebo číst zajímavé knížky. Zajímavých činnosti jsou stovky. Jen prosím neseďte na facebooku a nedělejte vůbec nic. Tím si oblíbenost nezískáte.

Tip: Nenechte vaše obavy a přesvědčení, aby Vám zabránili dělat něco, co máte milujete.

Buďte vždy v klidu

Pamatujte si stres je nakažlivý. A nikdo kolem sebe nechce mít lidi s nakažlivou nemocí. Proto buďte raději kliďasové, kteří se z neúspěchu nesesypou. Berte věci s nadhledem a rádi se poučte se ze svých chyb.

Tip: Pokaždé když se začnete nervovat, zhluboka se nadechněte.

Štědrost

Nabídněte kamarádům, že jim pomůžete s učivem. Máte chipsy, podělte se. Lidi mají raději štědré lidi více než žiďáky. Když lidem občas něco nabídnete ať už je to čas, práce nebo kousek žvance určitě to ocení. Občas pro lidi něco udělejte, aniž byste očekávali odměnu.

Tip: Koupili jste si drahou dobrotu, nabídněte jí několika kamarádům.

Mějte sebevědomí

Může být oblíbený člověk típek, který se bojí před lidmi promluvit pár slov? Nevím, určitě jsou nějací nesebevědomí lidé oblíbení, ale moc jich není. Když píšu mějte sebevědomí nemyslím super sebevědomí, myslím zdravé sebevědomí. Žádné machrování a povyšování se nad druhými. Lidé ocení zdravé sebevědomí, díky tomu ve Vás uvidí vzor toho, kým by chtěli být (člověk s normální zdravým sebevědomím).

Tip: Znejte svoje silné stránky. Dostaňte se do modu sebevědomí pokaždé, když děláte něco, v čem jste dobří, nezáleží na tom jaká činnost to zrovna je.

Nastartujte své sebevědomí– článek, jenž je celý věnovaný sebevědomí.

Díky za přečtení článku, doufám, že jste si z něho něco odnesli. Určitě rady z článku zkuste a garantuji Vám, že uvidíte výsledky.

Vypište si z tohoto článku poznámky, jak na to se naučíte tady: jak si psát poznámky

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

3 Responses to “10 způsobů jak být oblíbenější

Trackbacks & Pings

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *