fbpx

Jak úspěšně začít druhé pololetí

Většině z Vás v době napsání tohoto článku právě skončilo pololetí. Pro některé možná úspěšně, jiní se možná cítí zklamání. Tento článek Vás naučí jak se lépe připravit na další pololetí a nevyhořet, pomůže jak dobrým studentům, tak těm horším.

Pro studenty s dobrými známkami je pololetí strašně nespravedlivé. Celé pololetí si sbírají dobré známky a najednou bang a jsou na nule, všechny dobré známky se jim smažou a cítí se ukřivděně. Na druhou stranu ti slabší berou pololetí jako záchranu a motivační nástroj.  Říkají si teď začnu znova, všechny známky si vylepším. Určitě se vidíte v jedné skupině. Sice existuje ještě třetí skupinka (mám v p*či), ale tato skupinka by na tento web stejně nezavítala .

Ale jak to většinou dopadá? Ti se špatnými známkami, budou mít špatné známky pravděpodobně i na konci pololetí a ti s těmi dobrými nebo spíše výbornými známkami, mají podobné známky i na konci dalšího pololetí. Co dělají jinak? Jsou snad chytřejší než ostatní? 

Je to o přístupu a návycích.

Tento článek slouží hlavně jako jeden velký průvodce. Nejvíce si ho užijí noví návštěvníci tohoto blogu.

Takže jak mít lepší přístup a udržet si dobré známky nebo je dokonce vylepšit?

Základní věc, kterou musíte mít na paměti je Organizovanost. 

Může snad student, který nemá ani sešit, mít dobré známky? Já si myslím, že ne.

Může snad student, který neví, kdy se píšou písemky dostávat dobré známky? Já si myslím, že ne.

Může snad student, který nedává na hodinách pozor dostávat dobré známky? Ano může, ale musí učení věnovat více času doma.

Poslouchejte na hodinách– určitě si přečtěte.

Rada pro Vás, zůstaňte organizováni. Pořiďte si diář, nebo si najděte vhodnou aplikaci do mobilu či do počítače, do kterého si budete zapisovat termíny písemek, důležitých hodin, termínů zkoušení. Další skvělou věci, kterou byste si měli psát do diáře jsou dny, kdy máte volno. Někdy Vás to skvěle potěší, když uvidíte, že za 2 týdny máte volno.

Taky je velmi důležité se naučit plánovat svůj čas. Nebuďte jen pasivní žáci, kteří se věnují učení jen ve škole, mějte i koníčky, kterým se věnujete mimo školu. S tím Vám rovněž pomůže diář, do kterého si můžete psát týdenní plány. Správně se naučíte plánovat v článku níže:

Plánujte– článek, který Vás naučí a zdůvodní proč je důležité plánovat.

Když se už naučíte plánovat, přichází další fáze. A tím je samotné učení. Musíte umět rychle číst, skvěle si pamatovat, a pochopit daný materiál.

Jak rychleji číst– naučte se rychleji číst a zkraťte dobu svého učení

Naučte se psát správně poznámky– máte problém s poznámkami tento článek Vás naučí jak si dělat opravdu skvělé poznámky.

Posloucháte při učení hudbu? Je to správně nebo ne? Zjistíte v tomto článku- Vliv hudby na učení

Jak se soustředit během učení

Jak nikdy nic nezapomenout– naučíte se jak pomocí efektivních metod učení nikdy nic nezapomenout.

Pročtěte si všechny články. A přijďte na nové pololetí perfektně namotivováni a s vědomím toho, že jste schopní se učit efektivně. Tyto metody správného a rychlého učení vám bezesporu pomohou zlepšit Vaše stávající známky.

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *