fbpx

3 reálné způsoby, jak si přivydělat na internetu!

Už jste někdy uvažovali nad tím, že byste si mohli přivydělat nějakou tu kačku na internetu?

Zkoušeli jste různé „ověřené metody“, ale i přesto jste si nedokázali vydělat ani korunu?

V článku vám představím 3 reálné způsoby, jak si můžete přivydělat na internetu. Již předem vás upozorňuji, ani jeden z těchto tipů vám neposkytne okamžité bohatství bez jakéhokoliv úsilí.

Způsoby, které popisuji vyžadují úsilí a chuť pracovat. Opravdu nevěřte internetovým „milionářům“, kteří mluví o super jednoduchém způsobu, díky kterému vyděláte desítky tisíc měsíčně bez toho, aniž byste museli vynaložit jakoukoliv práci. Bez práce nejsou koláče a platí to i na internetu!

Jak to mám s vyděláváním na internetu já?

Rozhodně o sobě netvrdím, že jsem internetový milionář, který by denně vydělával ohromné částky.

Avšak, můžu o sobě tvrdit, že si dokážu slušně přivydělat ke studiu. Moje internetové aktivity by mě zatím nedokázaly uživit, ale rozhodně si nemůžu stěžovat.

Co je mou cenou za to, že si přivydělávám na internetu?

Hlavně se jedná o čas, který do toho všeho musím investovat. Ale abych řekl pravdu, čas, který strávím tvorbou svého webu ani přinejmenším nelituji, dá se říct, že se jedná o koníček a „práci“ zároveň.

Dělám, co mě baví. Neustále se vzdělávám a zlepšuji své dovednosti. Píšu a učím lidi celkem zajímavé poznatky, které jim pomáhají. Vlastně si už ani neumím představit svůj život bez toho, abych se nevěnoval svým stránkám a neustálému vzdělání a psaní článků.

Samozřejmě ještě předtím, než jsem začal na internetu vydělávat pomocí svých webových stránek, zkoušel jsem nejrůznější „ověřené postupy“, které nevyžadují žádné úsilí: Přihlašoval jsem se do nejrůznějších klikaček, kde jste odměňování za klikání na reklamy, ale peníze v podstatě nikomu nikdy nevyplatí.

Dále jsem zkoušel různé e-mailové klikačky, kdy vám chodí e-maily a za každý klik na reklamu dostanete pár korun, ale rovněž ani zde se výplaty peněz nikdy nedočkáte.

Vyzkoušel jsem si i hraní online pokeru, na kterém se dá určitě vydělat, ale studiu hry a následné analýze musíte věnovat obrovská kvanta času, abyste hru poráželi. Více o strategii pokeru se dozvíte na mé oblíbené české výukové stránce.

Ani poker mi však moc peněz nepřinesl, a navíc mě stál ohromné úsilí a často i velké nervy.

V následujících odstavcích vás seznámím se 3 způsoby vydělávání na internetu, které zaručeně fungují. Aktivně se věnuji pouze dvěma způsobům, ale vím, že všechny fungují.

Jak si přivydělat na internetu?

1.    Webové stránky

Tomuto způsobu se věnuji já. Tvořím webové stránky, na kterých můžu vydělávat peníze různými způsoby.

Není to ani tak snadné, ani tak těžké, jak si mohou někteří z vás myslet.

Základem je, abyste měli své vlastní webové stránky, ideální je, pokud jsou o něčem, co vás samotné baví. Rozhodně není dobré rozjíždět web o něčem, čemu vlastně ani pořádně nerozumíte a zakládáte ho jenom proto, že je to zrovna v módě.

Pokud chcete mít skutečně úspěšné webové stránky, musíte mít svou vlastní doménu (.cz), osobně si domény registruji vždy u wedosu, je to služba, která mě nikdy nezklamala. Kromě toho mají skvělý support, který vám ochotně pomůže, když si s něčím nevíte rady.

Webové stránky, které mají koncovku typu:

 • .estranky.cz
 • .4fan.cz
 • .wordpress.cz
 • .blogpost.cz
 • .webnode.cz

Vypadají neprofesionálně a rozhodně vám nepomáhají si získat důvěru třeba vašich budoucích klientů.

Doména se dá pořídit za +- 150 Kč, investice se rozhodně vyplatí.

Jak na to?

jak si přivydělat na internetu

Do bílého pole napište jméno vaši budoucí domény, nepoužívejte diakritiku. Poté klikněte na ověřit.

jak si přivydělat na internetu

Nemůže to být snadnější. Pokud je Váše doména dostupná, můžete si ji ihned zaregistrovat. Vzápětí vám bude nabídnut hosting.

Navíc, pokud máte svou vlastní doménu, vyhledávače vás lépe najdou (zaindexují). To zjednodušeně znamená, že budete mnohem snadněji dohledatelní na googlu, seznamu a jiných vyhledávačích.

Právě z vyhledávačů získává většina webových stránek největší počet návštěvníků!

Pokud si koupíte doménu, budete si muset koupit i hosting, to je v podstatě místo, kde je váš web uložen, aby ho mohli vidět i ostatní lidé. Hosting si můžete pořídit rovněž u Wedosu a stojí okolo 200 Kč na rok.

Pokud nejste programátoři, doporučuji vám, abyste své webové stránky tvořili ve WordPressu, je to opravdu jednoduchý a intuitivní systém, pomocí kterého vytvoří celkem pěkné webové stránky i takový ňouma jako jsem já. :D

Nahrát WordPress na svůj hosting je velmi jednoduché, vlastně stačí zmáčknout jedno tlačítko ve Wedosu a máte hotovo.

Dobře, už máte své webové stránky, tvoříte nějaký obsah, jak můžete vydělat peníze?

 • Prodej fyzických zboží – Česko je země e-shopová, opravdu velké množství lidí zde vlastní e-shop, na kterém prodává své produktu, podobně můžete vydělat i vy. Jen vězte, že to nebude tak jednoduché, jak si myslíte. Nepouštějte se do odvětví, která jsou přesycená a je v nich velká konkurence (např. elektronika). Pokud se rozhodnete něco prodávat, zaměřte se na začátku na jednoproduktový e-shop, který nabízí originální produkt, pro celkem úzké spektrum lidí (nebudete mít tolik konkurence, ani neutratíte tolik za reklamu).
 • Prodej online produktů – právě tohle dělám já, prodávám online produkty, konkrétně se jedná o e-knihy. Zjistěte, jak můžete pomoct druhým lidem. Ptejte se, v čem jste lepší než ostatní a jak můžete vyřešit problémy ostatních lidí? Mí klienti většinou nevědí jak se učit, mají horší prospěch, nebo třeba tráví učením velké množství času a chtěli by poznat metody učení, které jim zjednoduší život. Právě proto jsem vytvořil e-knihy, které je naučí metody efektivního a rychlého učení. Můj produkt, vyřeší jejich problémy. Jestli chcete vydělávat prodejem online produktů, musíte zjistit, jak můžete skutečně pomoct lidem.
 • Tvorba webových aplikací SAAS – tento tip je hodně pokročilý, vlastně se jedná o to, že vytvoříte nějakou službu na internetu, kterou mohou lidé za určitý poplatek využívat. Skvělým příkladem webových aplikací je třeba Affilbox, mailerlite (pomocí, kterého vám posílám e-maily), simpleshop (používám pro vyřizování objednávek a zasílaní faktur),
 • Reklama– na mnoha internetových stránkách můžete vidět reklamu, právě tato reklamní plocha vydělává webům celkem slušné peníze. Pomocí reklamy se vyplatí svůj web monetizovat tehdy, když máte velkou návštěvnost. Některé weby dokáži vydělat i 200 Kč za 1000 zobrazení. Samozřejmě záleží na počtu reklam, které máte na webu a na jejich rozložení. Pomocí reklamy si vydělávají i youtubeři, většinou se však jedná o mnohem menší peníze než na internetových stránkách, protože youtubeři „jsou pod youtubem“, který si strhává velkou část příjmů z reklamy pro sebe.
 • Affiliate marketing– neboli doporučovací marketing. Na svých webových stránkách něco doporučíte, a když si nějaký člověk koupí danou věc přes váš odkaz, získáváte peníze. Na principu affiliate marketingu vydělávají nejrůznější srovnávače, recenzní weby apod. Affiliate marketing používám i já, například v tomto článku mám odkaz na Wedos, když si přes můj odkaz koupíte doménu, získám odměnu za doporučení. V nedávné době jsem si zřídil vlastní affiliate program, pokud se do něj registrujete, získáte 40 % z nákupu zákazníka, který přijde přes váš odkaz.

Samozřejmě je možné, abyste různé druhy monetizace kombinovali. Klidně můžete na svém webu prodávat fyzické produkty, něco doporučovat a mít tam i reklamu. Vždycky však přemýšlejte, jak to působí na vašeho zákazníka. Ptejte se: Neodradí ho reklama? Neodpoutám reklamou jeho pozornost od vlastní produktu, který vydělává největší částku peněz?

Kdyby se vám tato část líbila, můžeme se někdy v dalším článku zaměřit na konkrétní kroky a postupy, které můžete udělat, abyste zprovoznili své stránky a začali vydělávat první koruny.

2.    Prodávejte sami sebe

Ne rozhodně po vás nechci, abyste se postavili na E55 a prodávali kamioňákům své tělo. Navrhuji vám, abyste prodávali své dovednosti.

Na internetu je hodně lidí, kteří potřebují s něčím pomoct, jestli umíte nějakou dovednost dobře, nabídněte svou práci a začněte vydělávat na volné noze jako freelancer.

Umíte programovat? Nedělejte jen na svých projektech, začněte dělat pro druhé za slušné peníze.

Umíte grafiku? Ukažte svou práci a nabídněte se druhým.

Myslíte si, že dobře píšete? Začněte psát pro nějaké weby, nebo dělejte copywritera.

Máte jazykový cit? Dělejte korektury textů.

Umíte to s kamerou a foťákem? Začněte fotit.

Své služby můžete nabídnou na obrovské spoustě webů po celém internetu. Například:

 • Fiverr– malé internetové služby, za které dostanete 5 dolarů, mohou zkusit i lidi, kteří nic pořádného na počítači neumějí
 • Stovkomat– ukažte, co umíte a začněte vydělávat.
 • Webtrh – prozkoumejte zákoutí webu a podívejte se, jestli někdo nepoptává práci, kterou byste zvládli, také můžete svou práci nabídnout
 • Freelancer – další zahraniční stránka
 • Mějte své vlastní webové stránky, na kterých prezentujete své dovednosti, kde vás mohou lidé snadno oslovit, abyste pro ně něco vykonali. Ideální je osobní blog.

Myslím si, že dělat pro někoho nějakou práci na internetu a tím vydělávat, je o něco jednodušší, než tvořit své vlastní stránky a na těch profitovat.

Ale, co když nic neumíte?

Jsme na webu jakserychlenaucit.cz, mám vás zde naučit jak se cokoliv naučit rychle. Proto, pokud chcete uspět na internetu tím, že budete prodávat své dovednosti, přečtěte si tento článek: Jak se naučit jakoukoliv dovednost rychle!

Bude to pro vás skvělý základ, který vám pomůže se pustit do efektivního studia. Dále si vyberte dovednost, ve které byste můžete být dobří a mohla by vás bavit a začněte usilovně studovat.

Nejlepší platformou pro studium široké škály dovedností je SkillShare. Jedná se o webovou stránku, na které se můžete za pár babek naučit opravdu všechno.

Learn on Skillshare
Když si zaplatíte 10 $, dostanete na 3 měsíce přístup k více než 18 000 online kurzů. Krok za krokem se můžete naučit pracovat ve photoshopu, dělat webové stránky, programovat v určitém jazyce, lépe psát, hrát na hudební nástroj nebo třeba vařit.

Online kurzy jsou skutečně super cestou, jak se něco naučit. Navíc, vynaložené peníze vás budou nutit, abyste své investice využili na maximum. Kdybyste se dnes rozhodli, že se naučíte ve photoshopu a využívali byste jenom zdroje zdarma, pravděpodobně byste se na to za chvíli vykašlali.

Na druhou stranu, pokud investujete pár dolarů do svého vzdělání, donutí vás to pracovat mnohem intenzivněji. V online kurzu obdržíte informace ve strukturované podobě, dovednost se naučíte krok za krokem a nebudete muset trávit hodiny hledáním na internetu, aby vám to všechno dávalo dohromady smysl.

Vydělávání prodáváním svých dovedností je určitě reálné, ale skutečně to vyžaduje úsilí z vaší strany. Věřte mi, vyplatí se učit dovednosti a rozhodně toho nebudete litovat. Své dovednosti posílíte ještě více, když pracujete pro druhé, kromě toho získáte skvělé zkušenosti a praxi, kterou můžete zmínit třeba ve svém životopise.

Chci se něco naučit na SkillShare!

Inspirujte se také dalším článkem, jak si můžete přivydělat na internetu.

3.    Kryptoměny

jak si přivydělat na internetu!

Investice do Bitcoinu jsou stále populárnější

Už jste asi slyšeli o velkém boomu v podobě Bitcoinu. Statistiky skutečně nelžou Bitcoin od počátku tohoto roku vzrostl z 1000 $ na nějakých 12 000 $, což představuje ohromné peněžní zhodnocení, kterého byste se v bance nedočkali ani za deset let. Jasně, neříkám, že bitcoin bude stoupat věčně, ale něco na těch kryptoměnách je. Existují i další kryptoměny, které mají ještě větší zhodnocení, než Bitcoin.

Samozřejmě do kryptoměn byste měli investovat pouze peníze, které si můžete dovolit ztratit, rozhodně bych nikomu nedoporučil, aby si na podobné věci půjčoval.

Sám jsem ještě do Bitcoinu neinvestoval, ale když o tom neustále slyším a vidím, jak na tom mnoho lidí a dokonce i mých známých vydělává, musel jsem si založit účet u CoinBase. Jedná se o vůbec nejbezpečnější a nejsnadnější platformu pro nákup hned několika kryptoměn. [Aktualizace červen 2018: Do kryptoměn jsem již investoval a mé portfólio je o 47 % větší, než na začátku.]

Při investici do kryptoměn se spíše doporučuje koupit a čekat, nevyplatí se každý den sledovat trh a zběsile prodávat a nakupovat. Spíše musíte sázet na to, že z dlouhodobého hlediska nějaká kryptoměna poroste a nechat investici, ať se časem zúročí. Pro svůj vlastní klid kurz Bitcoin a dalších kryptoměn nekontrolujte každý den a opravdu neinvestujte nic, co si nemůžete dovolit ztratit.

Když jsem se v poslední době začal o kryptoměny zajímat, hodně často jsem narážel i na měnu zvanou Ethereum, který má podle mnohých odborníků ještě mnohem větší potenciál než Bitcoin a v budoucnu má šanci ho překonat.

Také se doporučuje, když investujete dlouhodobě a větší částky, abyste si pořídili tzv. trezor, ve kterém si svou kryptoměnu zaručeně ochráníte před zcizením.

Tento způsob vydělávání je skutečně reálný, můžete tak vydělat obrovské peníze na internetu, ale také riskujete ztráty.

Dá se říct, že tato cesta k výdělku je nejjednodušší, ale zároveň nejvíce riziková, když vám nevyjde webová stránka, většinou ztratíte maximálně pár stovek a nějaký čas, když neuspějete jako freelancer, ztratíte jenom svůj čas a nějaké prostředky, které jste investovali do výuky (Investice do vzdělání se vždycky vyplatí a pokud na sobě budete pracovat, uspějete). Pokud neuspějete u kryptoměn, ztratíte vše, co jste se rozhodli investovat. U Bitcoinu a dalších kryptoměn velmi často spoléháte na faktor štěstí, protože trh nemůžete ovlivnit svými schopnostmi.

Tip jsem uvedl hlavně proto, že v tom vidím potenciál a chtěl jsem zde dát i nějaký tip pro lenochy a alternativní zdroj příjmů pro ostatní. Pokud vás to zaujalo, registrujte se na CoinBase a získejte 10 $ dolarů jenom za to, že se registrujete.

Získejte Bonusy za založení účtu u bank

Některé banky vám dají mezi 500 Kč až 2000 Kč jenom za to, že si u nich založíte účet a splníte pár poměrně jednoduchých podmínek. Nejlepší je, že účet můžete ihned po získání a vybrání vstupního bonusu zrušit, ale i kdybyste na to zapomněli, nic se neděje. U většiny bank, které tyto akce nabízejí, je vedení účtu zdarma!

Níže s vámi sdílím banky, které momentálně poskytují peněžní bonus za založení účtu.

 • mBank – pokud si u mBank založíte účet, získáte 2000 Kč. Podmínka je velmi snadná, z účtu musíte po jeho založení utratit nějaké peníze. Tolik, kolik utratíte, dostanete zpátky, a to až do výše 2000 Kč. Tj. pokud utratíte 500 Kč, dostanete jako bonus 500 Kč, když utratíte 1999 Kč, dostanete 1999 Kč od mBank!
 • Raiffeisen bank u „Raifky“ dostanete bonus 1000 Kč za založení účtu. Aby vám byl bonus vyplacen, je potřeba, abyste 2 měsíce po sobě použili aspoň 3krát kartu. Nicméně nezáleží na celkové částce, kterou z platební karty utratíte, tj. můžete si koupit 6krát koblihu za 15 Kč a bonus 1000 Kč je váš!
 • Moneta – poslední banka, která momentálně poskytuje bonus je Moneta, přijdete si na 1000 Kč, když v průběhu prvního měsíce od založení utratíte aspoň 1000 Kč, utraťte 999 Kč a bonus bohužel nezískáte.

Všechny účty založíte z pohodlí domova, stačí připojení k internetu a doklady.

Děkuji vám za přečtení článku a pamatujte: Peníze na vás nespadnou z nebe, musíte něco dělat, abyste viděli pokrok. Doufám, že už teď trochu víte, jak si přivydělat na internetu.

Pusťte se do toho už dnes, ukázal jsem vám cesty, které fungují. Zvažte svůj nápad, vytvořte stránky, získejte první návštěvníky. Naučte se dovednost, kterou jste vždy chtěli umět a nabídněte své služby, no a své přebytečné prostředky můžete investovat do kryptoměn, které zažívají ohromný boom.

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

13 Responses to “3 reálné způsoby, jak si přivydělat na internetu!

 • S. K. Holešová
  5 roky ago

  Krásný článek bohužel jsem na vše levá jak šavle 😞 o vlastní stránce jsem uvažovala ale nemyslím si že by mi to bylo platné už mám blog a ani tam mi moc lidí nechodí 🤔 neznáte nějaký další způsob jak si přivydělat? :)

  • Myslím, že nejspolehlivější je právě druhý tip. Nauč se nějakou dovednost a u tu pak prodávej. Ku příkladu já se během měsíce na skillshare naučil velmi dobře ve photoshopu a myslím, že kdybych chtěl, mohl bych za peníze upravovat fotky, dělat plakáty. A to jsem celkem levý taky. :) Nicméně věnuji se psaní blogu a točení videí, tudíž tohle dělat nebudu.

 • Zajímavý a naučný článek :)
  Já osobně si přivydělávám již pátým měsícem stránkou winnertips.cz (Jsou to tipy na sportovní utkání, zaplatíte poplatek podle tarifu, který si tam vyberete a každý den vám chodtí tipy na vybrané utkání, vy jen vsadíte a čekáte na výhru) :)

 • Pěkný článek, sepsal jsem článek s podobným tématem Jak začít vydělávat na svém webu, mohlo by to někoho zaujmout. Je to takový úvod. https://www.wpmax.cz/jak-zacit-vydelavat-na-vlastnim-webu/

 • Ahoj, jsem student stejně jako ty a potřeboval bych poradit. Jak se ti povedlo zviditelnit webovou stránku ? Zkoumám vědecké studie stejně jako ty jen ne o učení ale o stravě a cvičení. Chtěl bych pomáhat lidem jako ty, jen se mi zatím nepovedlo zviditelnit web. Když jsem hledal článek tohoto typu, narazil jsem na tvůj mezi prvními. Nevíš jak toho docílit ? Předem děkuji za odpověď.

 • Moc povedený článek a rozhodně bych uvítal samostatný článek o první části, jak si nabízel.

  • Ahoj, děkuji za reakci! No, ještě uvidím, jestli tohle téma rozvinu zrovna na tomhle blogu, přeci jenom se jedná o blog o efektivním učení, i když tady rád začleňuji i něco jiného. Jinak, pokud založím osobní blog, mohl bych něco takového napsat.

Trackbacks & Pings

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *