fbpx

Jak si zapamatovat více na hodinách ve škole?

V tomhle krátkém TikTok videu povídám 3 jednoduchých tipech, jak si zapamatovat více informací z hodin!

@honzakohut13 Jak si zapamatovat více informací na hodinách? #fyp #czechtiktok #jakseucit #skola #vyska #vejska #maturita #zkouskove #student #uceni #produktivita ♬ Chill Vibes – Tollan Kim

Spousta studentů se na základkách a na středních vůbec neučí, ale přesto mají skvělé známky. Jak je to možné? Už ve škole si skoro všechno zapamatují. V tomhle videu se s vámi podělím o jejich trik, jak si zapamatovat více informací na hodinách ve škole:

Za prvé: poslouchejte

Mobil si proto raději nechte schovaný v tašce.

Za druhé při poslouchání si často pokládejte otázky:

  • Proč to takhle je?
  • Proč je to důležité?
  • Jak to funguje?
  • Jak to můžu použít?
  • Souvisí to s něčím, co už znám?
  • Pokud ano, jak se to tomu podobá?
  • Jak se to liší?

A samozřejmě na ty otázky odpovídejte…

Když to budete dělat, studované informace silně zapíšete do paměti, protože je hustě propojíte s dalšími informacemi v paměti.

Za třetí: pište si méně poznámek

Když posloucháte a držíte vědomosti v hlavě, nutíte se o nich přemýšlet, hned jakmile si je zapíšete, mozek si jako by řekne: Ufff, zapsal si to, teď už to můžu vypustit z krátkodobé paměti, nemusím si to pamatovat.

Bude to sice náročné si méně psát, mozek vás bude přemlouvat, ať mu ulevíte, ať si to vypíšete, ale nakonec vám toho zůstane v paměti více, když se donutíte více poslouchat a přemýšlet spíše než bezmyšlenkovitě psát.

A to je ono, vlastně nejde o nic jiného než přinutit svůj mozek více myslet. Pokud se vám to povede, doma se už pak nebudete muset tolik učit.

Mnohem podrobnější obsah:

Pokud vás tohle kratičké video zaujalo, určitě se podívejte i na moje mnohem rozsáhlejší články a videa o efektivním učení. Doporučím vám tyhle 3:

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *