Jak napsat diplomku za měsíc s AI: Kompletní průvodce pro studenty
Po přečtení tohoto článku budete vědět, jak napsat diplomku za měsíc s pomocí AI. Rady samozřejmě uplatníte, i pokud píšete bakalářskou nebo seminární práci. Neberte mě za slovo, neslibuju, že vám psaní zabere přesně měsíc. Záleží na tom, jaké máte téma, jak bude vypadat praktická část a hlavně jak velké nároky na svou práci si stanovíte.
Tento článek bude sice poměrně komplexní, ale vězte, že je to jenom špička ledovce, jakýsi základní návod, jak si díky AI usnadnit psaní odborných textů na vysoké škole. Pokud chcete jít více do hloubky, zapojte se do mého kurzu Jak si usnadnit psaní diplomky/bakalářky s AI.
Proč se zapojit do online kurzu?
- Všechny tipy z článku rozebírám v kurzu mnohem podrobněji.
- Není to textový návod, má podobu videa, kdy sdílím obrazovku a pěkně krok za krokem vám všechno ukazuju a vysvětluju. Konkrétně se můžete těšit na více než šest hodin videí.
- Absolvování kurzu vám zaručeně ušetří čas a pozvedne kvalitu vaší závěrečné práce.
- Součástí je i databáze nejlepších ověřených AI nástrojů pro studenty.
- Budete mít přístup k databázi nejlepších promptů pro psaní závěrečných prací.
- Kurz není jenom o AI, naučím vás také spoustu softových principů (např. jak si práci organizovat, jak přestat prokrastinovat nebo jak se zlepšit v psaní).
Jak napsat diplomku za měsíc?! AI pomůže v každé fázi psaní
Tento článek není pohádka, nemusíte jej číst od začátku do konce. Každá část funguje samostatně, klidně čtěte jen ty rady, které jsou pro vás nejvíce relevantní. Pokud už například máte nápad, osnovu a zdroje, s klidným srdcem tyto sekce přeskočte.
Další užitečné tipy najdete také v článku: Jak napsat bakalářskou práci efektivně a rychle! Nicméně vůbec tam nepíšu o AI.
Nápad
Část univerzit poskytuje studentům návrhy témat, kterým by se ve svých závěrečných pracích mohli věnovat. Na jiných školách studenti takové štěstí nemají a musejí si téma vymyslet sami, což nemusí být zrovna jednoduché. Naštěstí je tu umělá inteligence, aby nám pomohla.
Pokud ještě nemáte vybrané téma, anebo se vám žádné z nabízených témat nelíbí, postupujte následovně:
Postup s AI:
- Otevřete Claude AI nebo ChatGPT.
- Použijte tento prompt, části v hranatých závorkách vyplňte podle sebe:
Jsi odborný asistent na vysoké škole v oboru [váš obor], který má extenzivní zkušenosti s psaním odborných textů a vedením závěrečných prací. Brainstormuj 10 nápadů na téma mé diplomové práce. Studuju obor [váš obor]. V průběhu studia mě bavily tyto předměty: [seznam předmětů]. V průběhu studia mě bavilo psát tyto seminární práce: [témata seminárních prací]. Ve své bakalářské práci jsem psal o: [obšírný popis vaší bakalářky – můžete zde například nakopírovat abstrakt]. [Uveďte, zdali musíte v diplomové práci na bakalářku navazovat.]
Prioritizuj originální a nekonvenční témata. Ber v potaz mé zkušenosti a záliby. - Dál s AI komunikujte. Řekněte jí, která témata se vám nejvíce líbí, a požádejte ji, ať tyto nápady rozvede více do hloubky, případně vymyslí další podobná témata.
- Oslovte s nápadem potenciálního vedoucího.
- Pokud vyučující požadují, abyste rovnou se žádostí o vedení závěrečné práce dodali také cíl, hypotézy a základní zdroje, využijte pro tento účel již otevřený chat v Claude AI či ChatGPT.
Napište něco ve smyslu: Vybral jsem si téma [vaše téma], chci na něj psát diplomovou práci. V souladu se zásadami pro psaní závěrečných prací a odborných textů navrhni cíl, který si mám pro tuto práci stanovit.
Pro hledání zdrojů AI chatboty nepoužívejte! Jak najít zdroje si ukážeme v následující sekci.
Je nutno podotknout, že AI není ani zdaleka dokonalá. Téma, které navrhne, nemusí připadat žádnému potenciálnímu vedoucímu závěrečné práce vhodné (čím specifičtější obor, tím větší pravděpodobnost, že tato situace nastane).
V případě, že AI nepomůže, doporučuju sáhnout po tématech, která navrhuje škola. Případně prozkoumejte databázi závěrečných prací univerzity, např. dspace.cz, abyste zjistili, jaká témata v předchozích letech vaši vyučující vedli. Tato témata použijte jako inspiraci pro vymyšlení vlastního.
Cíle a osnova
Dalším krokem v procesu psaní diplomové/bakalářské práce je vytvoření alespoň základní osnovy a stanovení cíle. Pokud nevíte, o čem budete psát a čeho chcete dosáhnout, jenom stěží budete hledat zdroje. Navíc jedním z nejdůležitějších kritérií při hodnocení závěrečných prací je stanovení jasného cíle a jeho naplnění s pomocí vhodné metody.
Pokud píšete práci na stejné či velmi podobné téma jako už někdo před vámi, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je, že si tyto práce najdete (ideálně ty, které byly skvěle hodnoceny a také byly napsány na vaší škole). Strukturami těchto prací se můžete velmi dobře inspirovat. Kromě toho takto i velmi jednoduše najdete základní zdroje (seznam literatury). Osobně doporučuju najít minimálně čtyři práce na podobné/stejné téma a ty si podrobně prostudovat.
Kde závěrečné práce pro inspiraci hledat?
Hledal bych přímo v databázi závěrečných prací vaší školy, případně můžete využít stránku Theses.cz.
Pakliže je vaše téma inovativní, musíte si poradit sami. Ale i v tomto případě doporučuju najít bakalářku, diplomku či disertaci, která se aspoň vzdáleně přibližuje vašemu tématu.
Je totiž nesmírně důležité zjistit, jakým jazyk se závěrečné práce píšou a jak se strukturují. Velmi vám to usnadní následnou tvorbu.
Vy z vás, kteří píšete „profláknuté“ téma, nebudete v této fázi AI ani potřebovat. Pokud máte téma inovativní, doporučuju do Claude AI či ChatGPT napsat následující (skvělé bude, pokud budete psát rovnou v rámci chatu, ve kterém jste si vybírali téma):
Jsi akademický pracovník v oblasti [obor, ve kterém píšete] s vynikající schopností psaní odborných textů. Píšu diplomovou práci na téma [velmi podrobný popis tématu]. Práce bude členěna na teoretickou a praktickou část [změňte, pokud je to u vás jinak]. Budu používat tyto vědecké metody: [vaše metody]. V teoretické části budu psát o [co si na základě toho, co jste zatím zjistili, myslíte, že by mělo být v teoretické části]. Nevím však, jestli je to dostačující a jak text strukturovat. Obsahem praktické části bude [co si na základě toho, co jste zatím zjistili, myslíte, že by mělo být v praktické části]. Nevím však, jestli je to dostačující a jak text strukturovat. Cílem práce je [podrobnější popis toho, co je vašim cílem].
Na základě informací, které jsi získal, napiš podrobnou osnovu hlavních kapitol, podkapitol a podpodkapitol pro mou diplomovou práci. Osnova mi má pomoct snadněji psát jednotlivé kapitoly, uspořádat si myšlenky a naplánovat strukturu.
V kurzu Jak si usnadnit psaní diplomky/bakalářky pomocí AI také popisuju postup, jak formulovat cíl práce s využitím nástrojů umělé inteligence.
Na závěr tohoto kroku doporučuju, abyste si stanovili časový plán, do kdy chcete mít každou část své osnovy hotovou.
Možná se vám bude líbit nástroj Whimsical nebo Miro, ve kterém si strukturu své práce vizualizuje. Pěkně uvidíte, jak jednotlivé části zapadají do sebe a postupně můžete svou myšlenkovou mapu rozpracovávat.
Vedoucí vaší práce je Bůh
V článku s titulem: Jak napsat diplomku za měsíc s AI byste tuhle větu nečekali, ale vaším nejcennějším pomocníkem je pořád váš vedoucí, nikoliv AI. Tento člověk má mnohonásobně větší odbornost než AI (zatím) a především je to někdo, kdo bude váš výsledný text, ale i spolupráci s vámi hodnotit!
Proto vám nikoliv doporučuju, ale přímo nakazuju, abyste se svým vedoucím konzultovali svůj postup a žádali jej o rady.
Pokud mám být úplně konkrétní, domluvte si se svým vedoucím pravidelné konzultace. Pokud jste svědomití a začínáte psát již v říjnu, bude vám stačit, když se budete potkávat jednou měsíčně. Jestliže jste psaní nechali na poslední chvíli, bude nutné se potkávat častěji. Pravidelné konzultace vás budou motivovat něco dělat a ukázat, že jste od minule dosáhli nějakého progresu.
Ze všeho nejdříve vám doporučuju prokonzultovat cíl práce a její strukturu. Nebuďte tvrdohlaví. Váš vedoucí má více zkušeností než vy – když mu něco připadá jako hloupost, pravděpodobně to hloupost bude a vy byste to měli změnit. Navíc ještě jednou připomínám, právě vedoucí vás bude hodnotit, a tak by bylo hloupé jít proti němu. Vedoucímu se rovněž ozvěte co nejdříve po tom, co napíšete první texty, abyste se ujistili, že nejste úplně mimo a že styl, kterým píšete je, žádoucí.
Bohužel se často setkávám i s tím, že vedoucí se studenty nespolupracují, neodepisují na e-maily nebo si nechávají hodně, hodně na čas. V tom případě doporučuju oslovit s prosbou o pomoc jiného akademika z vaší univerzity (nejvíce rozumí specifikům závěrečných prací na dané škole a oboru), až poté bych se uchýlil k online konzultacím (například můžu vřele doporučit Pavla Semeráda, který studentům s diplomkami radí úspěšně již léta).
Ještě jednou zdůrazním: spolupráce s vedoucím je nejdůležitějším bodem ze všech, i když žijeme v době AI!
Zaujal vás tento článek? Napsal jsem toho o diplomových pracích více: 7 tipů, jak napsat diplomku!
Jak najít vhodné zdroje?
Máte téma, máte strukturu i cíl, a tak se můžete pustit do psaní. Nejsme však na střední škole, kde byste psali z hlavy, na akademické půdě je nutné svá tvrzení doložit zdroji. Ale jak je najít?
Pokud píšete na „profláknuté“ téma, máte práci značně usnadněnou – inspirujte se zdroji, které používali ve svých diplomkách ročníky před vámi. V opačném případě bude potřeba sáhnout po sofistikovanějších nástrojích.
Největší klasikou pro hledání zdrojů je stránka Google Scholar. Stačí, abyste zde napsali klíčová slova, a nabídne se vám různá literatura i s počtem citací, což může poukazovat na její relevanci.
Můžete použít také AI nástroj Elicit. Do něj napíšete v anglickém jazyce výzkumnou otázku, načež získáte shrnutí, kratičký článek, který na tuto otázku odpovídá a přitom odkazuje na odborné zdroje. Ty pak mohou posloužit i vám.
Příkladové otázky pro Elicit
- Jaký vliv má mindfulness na zvládání stresu u vysokoškolských studentů?
- Jak základní úroková sazba ovlivňuje inflaci v zemích Evropské unie?
- Jaké jsou nejnovější terapeutické přístupy v léčbě Alzheimerovy choroby?
- Jak sociální média ovlivňují mezilidskou komunikaci u dospívajících?
- Jaké strategie adaptace používají suchozemské rostliny k přežití v aridních oblastech?
🚨 Pozor! Do Elicit můžete psát pouze anglicky. Pro překlad otázek vám perfektně poslouží nástroj DeepL.
Existují i další nástroje pro hledání zdrojů, které ukazuju v kurzu. Skvělé jsou například mapy zdrojů, v nichž krásně vidíte, s jakými dalšími zdroji souvisí ten, který tam nahrajete. Vidíte všechny citované články, nejdůležitější texty z oboru a také ty, které jsou zmíněny ve vašem výchozím článku.
Pokud máte aspoň trochu času, naučte se pracovat s nástrojem Zotero nebo Mendeley – oba dva jsou v základní verzi zcela zdarma. Jedná se o tzv. citační manažery.
Do Zotera či Mendeley si nahrajete všechny své zdroje a při psaní ve Wordu můžete s jejich pomocí mnohem snadněji vkládat citace a vytvořit seznam literatury. Kromě toho je možné si přímo ke zdrojům dělat poznámky. Pokud by vás to zajímalo, můžu se těmto nástrojům podívat na zoubek příště.
O hledání zdrojů jsem také mluvil v tomto videu: Kde hledat zdroje pro svou bakalářskou/diplomovou práci.
Studium zdrojů
Zdroje bohužel nestačí jenom najít. Abyste je mohli použít, musíte si je prostudovat. Zároveň je důležité si uvědomit, že čím větší expertízu v daném oboru získáte, tím snadněji se vám bude psát. Když nemáte žádné znalosti, AI sice dokáže „splácat“ text, ale vy budete postrádat kritické myšlení, abyste posoudili, zdali ty texty jsou či nejsou dobré a zdali neobsahují výmysly. Když o tématu něco víte, hned poznáte, jestli to dává smysl, anebo se jedná o bullsh*t.
Postup s AI NotebookLM
Možností je v současnoti spoustu, já osobně nejvíce doporučuju nový experimentální nástroj od Google: NotebookLM
- Založte si účet u NotebookLM – nástroj umělé inteligence, který je zdarma a přímo určený pro výzkum a studium.
- Vytvořte si nový zápisník určený pro bakalářskou/diplomovou práci.
- Nahrajte do zápisníku svoje zdroje (může jich být přes 50).
- Pusťte se do „screeningu“, tj. vyhodnocení toho, zdali zdroje zkoumat více do hloubky. Buď si prostudujte abstrakty jednotlivých stažených zdrojů, nebo požádejte NotebookLM o shrnutí daného zdroje v bodech.
- Z vašeho zápisníku odstraňte veškeré studie, články a knihy, které nejsou pro vaši práci relevantní. To jste vyhodnotili v předchozím kroku.
- Přes tlačítko průvodce sešitem si nechte ze zdrojů vytvořit podcast. AI podcast, který získáte, je velmi užitečný a pomůže vám pochopit základy. Mnohem snadněji pak porozumíte složitým konceptům.
- Jděte více do hloubky. Kdykoliv něco nebudete chápat, požádejte NotebookLM, ať vám to vysvětlí jinými slovy, ať vám ukáže praktické příklady.
Opravdu nestačí jen hledat zdroje – abyste mohli napsat práci, která má hlavu a patu, potřebujete teoretický základ. Musíte si podrobně nastudovat klíčovou literaturu.
Sami se zamyslete nad tím, kdo s pomocí AI napíše lepší práci: profesor, který má spoustu znalostí z oboru, anebo student, který sice umí používat AI, ale o oboru nic neví?
Určitě to bude profesor. Díky tomu, že má vědomosti a dovednosti, se nikdy nenechá nachytat a vždy bude perfektně vědět, jaká vylepšení text, který od AI získal, potřebuje. Student bez znalostí snadno něco přehlédne, navíc nezvládne AI navést k vylepšení výsledků a podrobně popsat, co vlastně chce.
Jak psát s pomocí AI diplomku/bakalářku lépe?
Po prostudování zdrojů se už konečně můžete pustit do psaní. Tahle část by mohla vydat na samostatný článek, protože bychom zde mohli rozebírat prompt engineering, few shot learning, vycvičení chatu, vytváření si vlastních GPTs a mnohem více. Ukážu vám tu naprostý základ, který musíte při psaní s AI dodržovat. Pokud chcete více podrobností, hádáte správně, rozebírám to v kurzu.
Důležité zásady při psaní s AI:
- S pomocí AI pište jenom dílčí části. Nikdy po AI nechtějte, ať napíše celou kapitolu najednou.
- Pamatujte, že ChatGPT neumí citovat literaturu, proto chatbota vnímejte spíše jako svého kreativního asistenta, který vám pomáhá formulovat vaše myšlenky. Vy popíšete, o čem má psát, koho má citovat a AI to formuluje.
Zde máte příklad promptu, který můžete použít pro získání kvalitnějších textů. Pro psaní nejvíce doporučuju ChatGPT a Claude AI:
Jsi akademický pracovník v [obor], který vyniká v psaní odborných textů. Napiš úvod diplomové práce. Téma: [podrobný popis tématu – je nutné AI uvést do kontextu]. V úvodním odstavci nastiň důležitost témata, v dalším uveď cíl DP: [volně sepsaný cíl], nakonec popiš strukturu práce. Zde jsou příklady toho, jak jiní studenti psali o stejném tématu. Při psaní se inspiruj strukturou, jazykem a tónem těchto textů: [příklad textu 1], [příklad textu 2], [příklad textu 3].
Jak vidíte, prompt je velmi podrobný. AI nedávám volnou ruku, ale přímo jí říkám, o čem má psát v jednotlivém odstavci. Přesně takto byste k tomu měli přistupovat i vy. AI například řeknu, ať mi napíše část o vzdělávání a rozvoji. V prvním odstavci uvede důležitost tématu, ve druhém odstavci ho definuje podle tří autorů. AI řekněte, které konkrétní autory má citovat, a definici dodejte v rámci promptu.
Hlavní myšlenka tedy spočívá v tom, že AI podrobně popíšete, co má napsat. Nesmíte jí jenom říct: „Piš.“ Ne! Využijte svých znalostí a spíše AI žádejte o „hezčí“ formulování myšlenek. „V prvním odstavci piš o tomhle, v dalším o tomhle a uveď tam tuhle informaci.“
Zároveň byste nikdy neměli AI na slovo poslouchat, texty jenom nekopírujte a nevkládejte do své práce. Přemýšlejte, upravujte a doplňujte na základě toho, co víte z literatury (právě proto jste ji četli).
AI se nebojte kritizovat, dát ji podrobnou zpětnou vazbu, uvidíte, že druhý nebo třetí výstup bude mnohem kvalitnější.
V kurzu Jak si usnadnit psaní diplomky/bakalářky s AI vám ukazuju i nástroje, které dokážou pro tvrzení ChatuGPT najít podklady v odborných článcích. Rozebírám také tvorbu vlastních asistentů GPT, kdy si dokážete AI vycvičit na určitý styl psaní a dodržování specifických požadavků.
Důležité soft principy, jak napsat diplomku za měsíc, které musíte dodržovat
Kdykoliv se pouštíte do psaní, mějte kolem sebe čisto. Nepořádek vás bude rozptylovat a odvádět vaši pozornost jinam. Také zavřete veškeré záložky, které by vás mohly rušit. Pokud máte velký problém s koncentrací, můžete použít například doplněk do prohlížeče StayFocusd, který vám po stanovenou dobu zablokuje přístup k rušivým stránkám.
Abyste se v psaní postupně zlepšovali, pište pravidelně vždy ve stejnou dobu. Avšak s psaním to nepřehánějte, pište maximálně 90 minut, pak si dejte přestávku. Náš mozek pracuje v tzv. ultradiánních cyklech, které trvají zhruba 90 minut. Pokud byste tento limit překročili, je dost pravděpodobné, že byste se už v průběhu dne nebyli schopni kompletně zregenerovat a podávat maximální výkony. Přestávka by měla trvat okolo 20 minut.
V případě, že máte problémy s pozorností, piště 25 minut a následně si dejte 5minutovou pauzou (typická pomodoro technika).
Pište ve Wordu či Google dokumentech. Pokud chcete experimentovat s komplexnějším nástrojem, můžu doporučit Scrivner, který používají zejména autoři knih či akademici.
A pokud prokrastinujete, doporučuju vám techniku z mého dalšího článku.
Opravy a vylepšování s nástroji AI
Snad ještě více než při psaní AI pomůže při vylepšování textů a opravování chyb. Osobně právě na tento úkol AI používám nejvíce. Jsem zvyklý dost psát, umím se rychle a poměrně jasně vyjádřit, a proto AI v procesu psaní tolik nepoužívám, avšak při editování je to můj pomocník číslo jedna.
Kdykoliv se vám nebude zdát nějaký váš text, kdykoliv budete potřebovat něco přeformulovat či parafrázovat, bude se vám hodit tento prompt, který vložíte do ChatuGPT či Claude AI.
Můj text: [text]. Jsi odborník na českou gramatiku a stylistiku, který má bohaté zkušenosti se psaním, vylepšováním a opravami odborných textů na akademické půdě. Přepiš můj text tak, aby byl [odbornější a srozumitelnější]. Tvoje návrhy nesmějí měnit význam původního textu. Vždy mi navrhni 2–3 varianty. Pokud je text skvělý, neboj se napsat „OK“ a nic neměnit. Zde jsou vzorové texty, které se mi líbí, a chci, aby ses při přepisování inspiroval jazykem, formátem a stylem těchto textů: [vzorový text 1], [vzorový text 2].
Znovu na vás apeluju: používejte hlavu! Jen slepě nekopírujte, zapojte i svou mysl a kreativitu. Já si třeba z AI vytáhnu první dvě věty, třetí si nějak upravím a čtvrtou vymyslím kompletně sám.
AI samozřejmě můžete krásně využít i pro kontrolu gramatiky. Doporučuju vám, abyste tam však nenahrávali celý dlouhý soubor (čím větší soubor, tím větší riziko chyb), práci si nechávejte opravovat po malých částech.
Nakonec je vždy dobré, aby text vidělo i lidské oko. Nechte ho přečíst někoho, kdo má cit pro jazyk. Nakonec práci konzultujte také s vedoucím – chcete, aby vše splňovalo formální požadavky vaší instituce.
Mohlo by vás také zajímat: Jak začít psát diplomovou práci!
Plagiátorství – pozná někdo použití AI?
Je nutné poctivě citovat zdroje a ujistit se, že nebudete za podvodníčka. V současné době žádný nástroj nedokáže spolehlivě poznat použití či nepoužití AI při psaní (detailněji to popisuji v mém článku, případně se podívejte na tyto studie: Studie 1, Studie 2).
Nicméně to neznamená, že byste neměli být maximálně transparentní. Sám bych v rámci metodologie popsal, jak jsem pracoval, jaké nástroje AI jsem používal a k čemu konkrétně. Pokud je AI hlavním autorem textu či změn, citujte ji! Ve zdrojích se pak odkažte na konkrétní chat.
Skvělá je stránka odevzdej.cz – ta porovnává shodu mezi vaším textem a již odevzdanými a obhájenými pracemi. Nedá se sice říct, jaká shoda je už příliš vysoká, záleží na oboru a vašem tématu. Je to ale určitě něco, od čeho se můžete odpíchnout a případně podniknout změny.
AI není dokonalá!
Ačkoliv to zmiňuju napříč celým článkem, musím to udělat ještě jednou. Pamatujte, že AI dělá chyby, rozhodně není dokonalá. Pořád je potřeba přemýšlet, pořád je potřeba zapojovat vlastní myšlenky. Pokud budete spoléhat čistě na AI, vyprodukujete brak. Když si s AI chytře pomůžete, napíšete práci rychleji a kvalitněji.
Nejdůležitější je, abyste si poctivě prostudovali zdroje – jedině tak rozlišíte nesmysly od skutečně validních informací. Vždy si ověřte, že zdroj, který vám AI dodá, skutečně existuje a je v ČR dostupný. Tohle bude komise velmi přísně kontrolovat, jelikož akademici jsou si vědomi, že právě ve zdrojích si AI nejvíce vymýšlí.
Jak napsat diplomku za měsíc a nezbláznit se při tom?
Pokud jste psaní nechali na poslední chvíli, budete zažívat krušné chvilky. Nicméně ani teď nezapomínejte na dostatek spánku, kvalitní stravu a pohyb. Pokud se na tohle vykašlete, bude to jenom horší.
Právě fyzická pohoda velmi výrazně ovlivňuje naše psychické rozpoložení.
Nestačí vám to?
Děkuju vám, pokud jste dočetli článek, jak napsat diplomku za měsíc, až sem. Věřím, že si odnášíte spoustu užitečných tipů a triků. Nicméně můžete si být jistí, že to není zdaleka všechno. AI je velmi, velmi komplexní téma a my dneska stihli probrat jenom základy.
Mnohem podrobněji o tom, jak si při psaní chytře pomáhat AI, mluvím ve videích svého kurzu.
Jste dospělí, chytří a vzdělaní lidé, a proto nemá cenu vás přesvědčovat, abyste se zapojili. Máte svoje hlavy a sami uděláte to nejlepší rozhodnutí pro sebe. Já vás můžu pouze nabádat, ať kliknete na odkaz, kde se o kurzu dozvíte více informací a přečtete si recenze od účastníků.
Ve více než šesti hodinách vám krok za krokem ukazuju, jak na to. Kurz prohlubuje poznatky z tohoto článku a navíc obsahuje spoustu dalších rad pro psaní diplomek a bakalářek, o kterých tady nebyla ani zmínka.