fbpx

Kde hledat zdroje pro bakalářku nebo diplomku?

V tomhle kratičkém TikTok videu se dozvíte, jak začít psát bakalářku nebo diplomku, respektive kde najít kvalitní zdroje pro bakalářku nebo diplomku, které vám pomohou práci strukturovat a napsat první řádky.

⚠️ Až budete diplomovou nebo bakalářskou práci tisknout a vázat, vzpomeňte si na slevový kupón HONZA, na stránkách diplomka24 dostanete 20% slevu na tisk i vazbu vaší bakalářky/diplomky. Vše navíc vyřídíte online za pár minut.

https://www.diplomka24.cz/
@honzakohut13 Jak napsat bakalářku nebo diplomku #bakalarka #diplomka #jaknapsatbakalarku #vysoka #vejska #fyp #czechtiktok ♬ Sky Aesthetic – Tollan Kim

Přepis videa

Pokud tento rok píšeš bakalářku nebo diplomku, poslouchej. Protože tohle ti pomůže tvoje “umělecké dílo“ napsat mnohem snadněji.

Já osobně, když jsem psal bakalářku, jsem měl největší problém začít, vlastně jsem vůbec nevěděl, jak se taková práce strukturuje, jak se píše, nevěděl jsem, jaké zdroje použít a kde je hledat.

Pokud to máte podobně, doporučuju vám web theses.cz Na stránkách theses.cz najdeš bakalářky a diplomky z více než 60 škol, v současné době evidují přes milion závěrečných prací. No a? Diplomky, disertačky nebo bakalářky mohou být skvělým zdrojem při psaní tvojí bakalářky nebo diplomky.

Jak se říká, proč znovu objevovat kolo, když už bylo vynalezeno. Na theses.cz si vyhledáš závěrečné práce na stejné nebo podobné téma, které píšeš a inspiruješ se. V diplomkách a bakalářkách starších kolegů najdeš skvělé zdroje pro bakalářku nebo diplomku, ze kterých můžeš sám vycházet, také pochopíš, jak se závěrečná práce strukturuje, čím se začíná, čím se pokračuje a končí, jaké můžeš použít metody. V neposlední řadě zjistíš, jaké věci oponenti a vedoucí nejčastěji kritizují v posudcích.

Ale pozor, nikdy nekopírujte, to by bylo plagiátorství, které se dá dneska velmi snadno odhalit, jenom se inspirujte. Jak se říká:

Opisuješ-li jednu práci, je to plagiát. Opisuješ-li dvě práce, je to kompilát. Opisuješ-li tři a více prací, je to vědecká studie.

Pokud se vám tip líbil, článek sdílejte a napište komentář. Opravdu velké díky za každou reakci.

P.S.: Ve videu jsem nezmínil jedny velmi dobré stránky, kde můžete najít skvělé zdroje. Tím webem je online nástroj umělé inteligence Chat GPT, který je vám schopen pomoct také s psaním nebo opravováním textů.

Další moje články a videa o diplomkách a bakalářkách

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Trackbacks & Pings

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *