fbpx

Jak se zlepšit v učení

Tenhle článek je spíše pro lidi, kteří jsou na tomto webu noví a tak trochu nevědí, který článek číst a který raději nechat na později.

Dnes bych Vám rád předložil malý návod, jak se díky mým článkům o zlepšit v paměti, učení, studiu a jak přinášet domů lepší známky. Tento článek berte, jako malý návodový článek. Doufám, že to nebude pro mnohé z Vás nudné, ale že Vás posune dál a zlepší Vám schopnosti vašeho efektivního a rychlého učení. 

Pokud patříte ke pravidelným čtenářům, klidně článek vynechte a přečtěte si nějaký, ke kterému jste se ještě nedostali.

Paměťové principy– naprosto základní a stěžejní článek pro Vaše budoucí znalosti, tento článek Vás skvěle uvede do děje a také díky němu lépe pochopíte určité koncepty paměti.

Propojovací systém– tento článek patří k nejoblíbenějším na tomto blogu a ani se tomu nedivím. Článek Vás naučí jednu z nejjednodušších mnemotechnik, díky které si zapamatujete bez problému seznamy a různé posloupnosti. Vážně stojí za přečtení. K němu ještě navazuje článek Jak trénovat paměť a zlepšit ji, ten pomůže těm, kterým propojovací systém nešel tak od ruky.

Jak nikdy nic nezapomenout– článek, který by si měl přečíst opravdu každý středo a vysokoškolák. Tento článek Vás uvede do problematiky opakování. Naučí Vás jak správně opakovat a díky tomu nic nikdy nezapomenout. Díky návodům ve článku ušetříte mnoho času i nervových buněk.

Jak se efektivně učit přestávky– trávíte hodiny a hodiny učení a nic to nepřináší? Právě o tom je tento článek, který Vás naučí jak efektivně trávit čas učením. Pojednává o přestávkách a o tom kdy a jak je dělat. Díky tomuto článku zvýšíte míru svého naučení až o desítky procent, které se Vám budou na písemkách určitě hodit.

Jak se soustředit– problém většiny studentů, ví, že by se měli učit, dokonce si i připraví učivo, ale nikdy se ho nedokážou učit dlouho. V tomto článku se naučíte jak udržet soustředění během učení. A některé z Vás dokonce naučí jak si učení i užívat. 

Číslo rým– mnemotechnika, která umí všechno co propojovací systém a ještě pár vychytávek navíc. Bohužel je trošku podceňovaná. Naučte se tuto mnemotechniku a zlepšíte si paměť, jak už mechanickou tak kreativní. Mozek musíte trénovat a v tom Vám mnemotechnika pomůže, navíc Vám může pomoct i u zkoušek a písemek.

Vliv hudby na učení– ve článku o soustředění se nakousla i hudba, tenhle článek se zaměřuje na hudbu více do hloubky. Vysvětlí Vám, jestli hudby během učení poslouchat nebo spíše ne. Vysvětlí Vám i to jaká hudba je ideální a jaká zase nikoliv a také vám zdělí to, co Vás o hudbě a učení zajímá. Článek, který je rozhodně hodný přečtení.

Poslouchejte na hodinách– tady je nakousnuto důležitost poslouchání na hodinách. Proč poslouchat a Jak přesně, a pokud jste lenoši je i vysvětlen způsob jak poslouchání obejít a i přesto být v obraze. V článku se také dozvíte proč je důležité materiál, který se učíte pochopit.

Tohle jsou články, které jsem chtěl vypíchnout. Ještě je jich v rubrice Jak se učit pár. Ovšem tyhle mi připadaly, pro tvůj vývoj ty nejlepší a nejužitečnější.

Ještě určitě budu pokračovat ve psaní článků, proto bych byl rád, kdyby jste mi napsali do komentářů, co by vás konkrétně zajímalo a o čem byste chtěli článek, velmi rád vám vyhovím. :)

 

Jan Kohut
Ahoj, jsem Honza Kohut a tady na blogu píšu a točím o tom, jak se efektivně a rychle učit. Snažím se šířit užitečné rady, které jsou vědecky ověřené, ne nějaké bullshity nebo jenom vlastní zkušenosti. Také se zde něco dozvíte o produktivitě a pozitivní psychologii.

Komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *