fbpx

5 aplikací pro rychlé procvičování mozku

procvičování mozku

5 aplikací na procvičování mozku

Myslíte si o sobě někdy, že jste blbí? Tušíte, že potřebujete vylepšit paměť a logické myšlení? Všichni se tak někdy cítíme, ale všichni máme přebytečných pár minut denně, které můžeme využit na procvičování mozku. V článku vám představím 5 mobilních aplikací na procvičení mozku. Už nikdy se nebudete cítit hloupí a nedocenění. Zlepšete své kognitivní schopnosti už dnes.

Obětujete 5 minut denně pro lepší logiku a paměť?

Běžně, když třeba čekáte na autobus, vytáhnete mobil a jen tak bezmyšlenkovitě si projíždíme Facebook a Instagram.  Co kdybyste těchto pár minut využili efektivněji a potrénovali svůj mozek. Vylepšete svou logiku, matematiku, paměť, představivost s těmito aplikacemi.

Jak zlepšit IQ- tento článek rozhodně doporučuji

Aplikace na procvičování mozku

1.  Elevate

Hodnocení 4.5 z 5

Zřejmě nejlepší aplikace na trhu. V základní verzi ji pořídíte zdarma na všech platformách. Základní verze vám bude bohatě stačit. Každý den dostanete 3 cvičení, které musíte udělat. Úkoly budou postupně složitější. Nevýhodou aplikace je absence češtiny a fakt, že musíte být připojení k internetu, pokud chcete hrát. Aplikace má ve své zásobě přes 35 her, takže se rozhodně nudit nebudete.

2.  Memory trainer

Hodnocení 4 z 5

Používejte tuto aplikaci denně a maté jisté zlepšení paměti. Někdy je potřeba využívat i tu klasickou mechanickou paměť. Ne všechny druhy učiva se jde naučit mnemotechnikami nebo jinými technikami efektivního učení. Memory trainer zlepší schopnosti mechanické paměti a následkem toho si snadněji zapamatujete holá nicneříkající fakta. Učení bude mnohem jednodušší! Nejen, že aplikace zlepší vaši paměť, pozvedne i schopnost soustředit se.

Máte problémy se soustředěním: Jak se lépe soustředit – článek, který by se vám mohl líbit

3.  Mozkovna

Hodnocení 4 z 5

Vědomosti jsou velmi důležité, mozkovna je zábavná apka, která se snaží zlepšit vaše vědomosti, když nasbíráte dostatek mincí, můžete si koupit nové témata (sport, historie, geografie) a vylepšovat se právě v látkách, které vám nejdou. U hry zažijete mnoho legrace. Budete se ovšem i nervovat, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit. Aplikace je celá v češtině!

4.  Lumosity

Hodnocení 4,5 z 5

Původně webové stránky, které se vyvinuly v apku, která vás rozhodně potěší a váš mozek určitě řádně procvičí. Zlepší logické myšlení, paměť, soustředění a vůbec všechno, na co si pomyslíte (Aplikace nově obsahuje i cvičení mindfullness). Společně s elevate tvoří jednu z nejkomplexnějších aplikací na trhu. Věří jí přes 70 milionů uživatelů. Připojte se k nim! V krátkém testu si apka vyhodnotí vaše schopnosti a podle toho vám bude denně servírovat cvičení, které zlepší vaše slabé stránky. Hra má navíc skvělou grafiku!

5.  A jaké je vaše oblíbená hra/aplikace?

Hodnocení X z X

Napište mi do komentářů vaši oblíbenou hru, která procvičuje logiku, paměť, vědomosti, představivost, s radostí si ji zahraju.

Vyzkoušejte si aplikace z článku. Je mnohem lepší trávit čas hraním logických her než bezvýznamných refreshováním sociálních sítí. Sami se nad tím zamyslete, máte nějakou radost z toho, když obnovujete facebook a instagram? I pouhé používání aplikací na procvičení mozku můžete zlepšit své výsledky ve škole. Zvládnete se lépe soustředit, budete mít lepší paměť a dokážete lépe řešit logické problémy.

Učte se rychle a správně! Získejte svou kopii Ebooku ZDARMA Jak funguje mozek ZDE!

Upozornění!

Tento článek není reklama na ani jednu aplikaci. Všechny aplikace využívám a osobně je doporučuji!

Sdílejte na sociálních sítích!!!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Tumblr
Tumblr
0
Jan Kohut
Ahoj, na tomhle blogu píšu o tom, jak se správně a rychle učit. S učením jsem ještě na základce míval velké problémy, učení mi šlo pomalu, nevěděl jsem, jak na to, ale hodně jsem toho načetl, experimentoval jsem a teď vám tady na blogu předávám ty nejlepší tipy pro efektivní učení.

4 komentáře “5 aplikací pro rychlé procvičování mozku

 • Pavel Linzer
  1 rokem ago

  Ahoj, Měl bych dotaz k té aplikaci Memory trainer. Když jsem ji hledal na Google play, tak mi žádná (pokud nepočítám několik, co se přesně takjmenovaly a měly třeba max 1000 stažení a jednu recenzi a vůbec vypadaly pochybně 😀 ) aplikaci nenašel. Mohl bys k ní dát odkaz?

  Předem díky!

  Pavel L.

  • Ahoj,

   upřímně je možné, že aplikace už neexistuje. 🙂 Pokud si ji nenašel pod originálním názvem, myslím, že ji ani já nedohledám. 🙂

Trackbacks & Pings

Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *