fbpx

Efektivní učení

Učit se budete po celý život, a proto je důležité se ze všeho nejdříve dozvědět, jak se učit efektivně a rychle v souladu s fungováním mozku.

Učení je dovednost. Každý se může učit rychle a efektivně. To, jak rychle se učíte, záleží ve velké míře na tom, co přesně během učení děláte, jaké metody a techniky používáte. Ten, kdo ví, jak se učit správně, stráví studiem daleko méně času a informace si bude pamatovat dlouhodobě.

Zde se dozvíte o těch nejlepších vědecky ověřených metodách učení.

Top 3 články/videa na téma efektivního učení

V online kurzu Jak udělat každou zkoušku se naučíte používat ty nejlepší vědou ověřené metody a techniky pro učení se na vysokých školách. V kurzu jdu opravdu hodně do hloubky.

Kurz není jenom o metodách učení, naučíte se porazit prokrastinaci, bojovat se stresem, lépe se soustředit nebo organizovat a plánovat čas. Na jednom místě spojuju dohromady všechno, co potřebujete vědět, aby se vám při studiu na VŠ skvěle dařilo.

Ke kurzu dostanete navíc zdarma e-knihu Jak se efektivně učit nejen do školy, kterou si můžete samozřejmě zakoupit i samostatně bez kurzu.

E-knihu doporučuji všem, kteří se zajímají o metody efektivního učení, světem efektivního učení od A do Z. Online kurz je na míru pro vysokoškoláky, e-kniha je spíše obecnější.

V tomto online kurzu se naučíte používat zřejmě nejlepší program pro učení se. Jestliže zvládnete používat Anki správně, sebesložitější informace uložíte do dlouhodobé paměti s minimem úsilí.

Ve videokurzu vás neučím jenom to, kde kliknout v programu Anki. Značně se zaměřuji také na aspekt efektivního učení s kartičkami. Budete vědět, jaké kartičky tvořit, jak se donutit pravidelně učit a čemu se vyhnout a mnoho dalšího.

Kurz je vhodný především pro lidi učící se jazyky nebo pro studenty náročných škol.

Nevíte, jak se to všechno k maturitě naučíte?

V online kurzu Jak udělat maturitu s vámi sdílím stovkami studentů odzkoušený postup, jak se k maturitě efektivně připravovat. Nejenom, že se dozvíte, jak snadno dostat do paměti maturitní otázky, také si něco řekneme o stresu, prokrastinaci, soustředění a plánování.

kurz time management

Kdo jsem a jaké hodnoty zastávám?

Upřímně, když jsem byl malý, nepatřil jsem k nejlepším studentům, ve škole jsem se trápil. Ale pak jsem se dozvěděl o prvních technikách efektivního učení a najednou mi to začalo jít daleko lépe.

Od té doby jsem přesvědčen, že nezáleží až tak moc na vrozené inteligenci, času a úsilí, který studiu věnujete. Mnohem více záleží na tom, jak svůj mozek dokážete využít! Některé metody přinášejí ovoce velmi pomalu, s pomocí jiných se to naučíte velmi rychle, ať už máte IQ 100 nebo 150!

Zde na blogu, ale i ve svých kurzech a e-knihách s vámi sdílím především vědecky ověřené principy. Rady si necucám z prstu, ani nevycházím výhradně ze svých vlastních subjektivních zkušeností.

Jinými slovy, rady a tipy, které zde dostanete, by měly skutečně pomoct, protože jsou založeny na vědeckých studiích.

Nebo si rovnou přečtěte tenhle článek o efektivním učení